eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 27. vasárnap Zita
Vitézy Dávid, a Technológiai és Ipari Minisztérium közlekedésért felelős államtitkára az EU-tagországok közlekedési minisztereinek találkozóján Prágában 2022. október 21-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Martin Divisek

Vitézy Dávid: ez totális tévút lenne

Helyrehozhatatlan hibától tart a politikus.

A főpolgármester-jelölt szerint teljes, totális tévút lenne a kínaiakkal építeni a tömegközlekedési rendszertől elkülönített reptéri expressz vonatot Ferihegyre.

Vitézy Dávid Facebook-bejegyzésben hangsúlyozta: kész terv van arra, hogy a vasúti hálózatba bekössék a repteret. Így a különböző elővárosi és távolsági vonatok állnának meg a reptéren, egy új vonalon áthaladva a nemzetközi repülőtér előtere alatt.

Ezáltal számos irányból lenne vonattal elérhető a repülőtér: nem csak a belvárosból, de Kelenföldről, a Közvágóhíd térségéből, de a vidéki nagyvárosok felől is - a térképen ez látható. Erre nem csak terv, de építési engedély is van. Vitézy Dávid szerint ezt

uniós forrásból ezt kéne megcsinálni.

Úgy értékelte, hogy elkülönült reptéri expresszvonatot építeni kínai hitelből ehhez képest őrült pazarlás volna és mivel csak a belvárost érné el, leginkább a turistákat szolgálná.

A főpolgármester úgy fogalmaz: "Budapestet nem szabad Kína játszóterévé tenni."


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Népességváltozás: szomorú a magyar helyzet a többi visegrádi országhoz képest

Népességváltozás: szomorú a magyar helyzet a többi visegrádi országhoz képest

Magyarország az egyetlen a V4 tagállamai közül, melynek népessége évről évre folyamatosan csökkent az elmúlt évtizedekben – derül ki egy kutatásból. A tanulmány szerzője, Tóth G. Csaba az InfoRádióban elmondta: idehaza tradicionálisan alacsony a termékenység, és leginkább azzal indokolhatók a kedvezőtlen statisztikák, hogy már harminc évvel ezelőtt több volt az időskorú ember Magyarországon, mint a a többi visegrádi országban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×