Infostart.hu
eur:
386.02
usd:
331.92
bux:
123067.76
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Facebook/Agrárminisztérium

Már kutyát kell bevetniük a halőröknek a Balatonon

Gubacs január óta dolgozik, és már túl van sikeres bevetésen is.

Tavaly december óta segíti a balatoni halőrök munkáját Gubacs, a szálkás szőrű tacskó, amely Európa Kupa-győztes és a Tacskó Világszövetség „munkachampionja”. Már sikeres bevetésen is túl van: egy olyan horgászt sikerült elkapnia, aki a botzsákjában próbált elrejteni egy süllőt – írja a borsonline.hu.

A kiképzése 12 hétig tartott, ám az eredményes munkához folyamatos gyakorlásra van szükség. Minden keresőkutyának szeretni kell labdázni, erre a készségre van ráépítve a keresés. A kutya nem is tudja, hogy munkát végez, ő csak a játékát, azaz a labdáját keresi, aminek a szaga azonosul a keresett tárgyéval. Ez esetben halszagú a labda.

A jó halőrkutyának a hajózást és az autózást jól kell bírnia. Otthonosan kell mozognia emberek közt, nem mutathat agressziót, sem félelmet, kifejezetten jó idegrendszerű kutyák alkalmasak csak erre a célra.

Gubacs nem mindennap dolgozik, alkalomszerűen vetik be, és csak gazdájával vesz részt akciókban. Az a feladata, hogy az ellenőrzött járművekben, építményekben elrejtett halak helyét segítsen megtalálni. A kutya hangadással, azaz ugatással jelzi, ha elrejtett halat talál.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×