Nyelviskolákkal kötött megbízási szerződést a Közép-Pesti Tankerületi Központ, miután több, általuk fenntartott intézményben csak így lehet biztosítani az idegen nyelvek tanítását, nincs más lehetőségük.
A tankerületi központ arról tájékoztatta a Népszavát, hogy a magántanárok óraadóként dolgoznak az iskolákban, a „magas színvonalú feladatellátás érdekében” pedig külön garanciákat emeltek be a szerződésekbe.
Az eddigi visszajelzések alapján az iskolavezetők, a tanulók és a szülők is elégedettek a magántanárok munkájával.
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke azt mondta a lapnak, hogy ez a jelenség is bizonyíték arra, tanárhiány van Magyarországon. Totyik Tamás szerint csak úgy tudják átcsábítani a magántanárokat az állami intézményekbe, ha magasabb bért kínálnak nekik, mint amennyit a főállású pedagógusok kapnak. Ezt az értesülést azonban eddig nem erősítették meg az érintett iskolák.
A PSZ elnöke szerint a jövőben nőhet azoknak a pedagógusoknak a száma, akik inkább a magánszférát választják, így nemcsak hogy többet kereshetnek, hanem
megszabadulhatnak az iskolai adminisztrációs terhektől, egyéb munkáktól.
A Népszava a magántanárok szerződtetésével kapcsolatban megkereste a tankerületeket irányító Klebelsberg Központot is, amely válaszában azt írta: a tankerületi központok felelősek azért, hogy a pedagógusok foglalkoztatása jogszerű legyen. Jelezték: a jogszabályok sem zárják ki az ilyen jellegű foglalkoztatás lehetőségét. Csak annyi az elvárás, hogy az érintett pedagógus megfelelő képesítéssel rendelkezzen, és hogy az oktató-nevelő munka megfelelően biztosított legyen.