Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.78
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Magasba emelik kerékpárjukat az I Bike Budapest kerékpáros felvonulás résztvevői a Városligetben 2021. június 26-án.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Árpád hídi horror - Örömtekerésre készült a Magyar Kerékpárosklub a Váci úton, de fordult a kocka

Miután egymás után két esetben is vétlen, kerékpárutakon szabályosan kerékpározókat öltek meg az utóbbi napokban, ezért a Magyar Kerékpárosklub lemondja a július 10-ére tervezett Happy Mass a Váci úton 2023 eseményét, hogy helyette tüntetést tartson arra felhívva a figyelmet, hogy nekik is joguk van a biztonságos közlekedéshez.

A Magyar Kerékpárosklub közösségi médiában is közzétett felhívása szerint, a szervezet a Budapest első védett kerékpársávjaira szervezett örömtekerés helyett tüntetést fog szervezni, mert úgy gondolja, hogy a védett sávoknál sokkal határozottabb lépésekre van szükség a védtelen közlekedők biztonságáért.

A demonstráció célja, hogy a kerékpáros szervezet felhívja a figyelmet arra, hogy a városban kerékpározóknak és a gyalogosoknak egyaránt joguk van az olyan biztonságos környezethez, ahol nem féltik az életüket.

A klub a felhívásában egyúttal a részvétét is kifejezte az elhunyt kerékpáros családja és szerettei felé.

"Egy ilyen tragédia rámutat arra, hogy sürgősen cselekednünk kell, hogy biztonságosabbá tegyük az utakat mindannyiunk számára. Követeljük a felelősöktől, hogy azonnal tegyenek intézkedéseket annak érdekében, hogy többé ne halhasson meg védtelen közlekedő az utakon. Nem elégszünk meg ígéretekkel, hanem határozott cselekvést kérünk, mert amíg ilyen tragédiák történhetnek, amíg a rendőrség mellett is szabadon lehet versenyezni, addig senki nem tudhatja, ő következik-e" - olvasható Magyar Kerékpárosklub közleményében.

A kerékpáros szervezet szerint a balesetért mindenki felelős, aki szemet huny a gyorshajtás és a városi autóversenyzés problémája felett. A Magyar Kerékpárosklub ezért javasolja a hatóságoknak a gyorshajtás szigorúbb szankcionálását, a balesetveszélyes csomópontok felülvizsgálatát és átépítését. Emellett arra kérik a döntéshozókat, hogy adjanak választ az elmúlt időszak tragédiáira, tegyenek azonnali lépéseket a kerékpározók , gyalogosok és a többi autóvezető védelméért.

Címlapról ajánljuk

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Nincs megállás, folytatódik az emelkedés a tőzsdéken

Nincs megállás, folytatódik az emelkedés a tőzsdéken

Jók az előjelek a mai európai piacnyitásra, a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett, a határidős részvényindexek állása alapján pedig folytatódhat az emelkedés az európai piacokon. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×