Egy évvel ezelőtt, május 2-án alakult meg az új Országgyűlés a Fidesz negyedik kétharmados győzelme után. A Telex gyűjtéséből kiderült, hogy az elmúlt egy évben Rétvári Bence, a Belügyminisztérium miniszterhelyettese és parlamenti államtitkára szólalt fel a legtöbbször a parlamentben: 254 alkalommal kapta meg a szót, és összesen 16 óra 51 percet beszélt.
Mögötte Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a második 132 felszólalással, és egyetlen megszólalással maradt le tőle Nacsa Lőrinc, a KDNP frakcióvezető-helyettese. Utánuk két ellenzéki képviselő következik: az LMP-s Keresztes László Lóránt 127, a jobbikos Z. Kárpát Dániel pedig 116 alkalommal kapott szót az Országgyűlésben.
Az MSZP-s Harangozó Tamás 49-szer szólalt ugyan csak fel, de összesen 11 óra 23 percet beszélt egy év alatt, amivel az ötödik helyen áll Rétvári Bence, Nacsa Lőrinc, Keresztes László Lóránt és Z. Kárpát Dániel után a beszédek időtartamát tekintve.
Tizenhárom képviselő egyetlen alkalommal sem szólalt fel a parlamentben egy év alatt. Az ellenzéki képviselők közül egyedül Hadházy Ákos maradt néma. A Zuglóban megválasztott képviselő nem ment be a parlament alakuló ülésére, majd októberig nem tehette le az esküjét. A kormánypárti képviselők közül még nem kér szót Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója, Budai Gyula miniszteri biztos, Kövér László házelnök, Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Erős Gábor vagy Erdős Norbert.
A leggyorsabb döntést 27 óra alatt hozta meg a parlament, a kata szigorításáról szóló előterjesztést július 11-én 12 órakor nyújtották be, és másnap 15.14-kor már meg is szavazták.
Hasonló volt a tempó a Magyar Orvosi Kamaráról szóló törvény módosításakor, február 27-én 11:30-kor nyújtották be a javaslatot, és február 28-án 15 óra után már el is fogadta az Országgyűlés.
A leggyorsabb plenáris ülés alig 42 percig tartott február 20-án. Az ellenzéki képviselők kezdeményeztek rendkívüli ülésnapot az akkumulátorgyárak ügyében, a kormánypárti képviselők azonban nem mentek el, a napirend előtti felszólalások után így nem volt határozatképes a parlament, és be kellett rekeszteni az ülést. Augusztus elején, amikor a hat ellenzéki párt ugyancsak rendkívüli ülést kezdeményezett, szintén nem lehetett elfogadni a napirendet, és 43 perc után véget ért az ülés.
A leghosszabb ülés 27 óra 5 percig tartott. A szociális törvény módosításának október 26-i vitáját az ellenzéki képviselők folyamatos felszólalásai miatt nem lehetett lezárni. Novemberben az egészségügyi rendszer átalakításáról szóló javaslat vitája idején több mint 24 órát tartott az ülésnap.