Infostart.hu
eur:
355.75
usd:
302.03
bux:
134265.27
2026. május 12. kedd Pongrác
Nyitókép: Pixabay

Brutális, ami idén a horgászokra vár

Mélyen zsebbe kell nyúlni annak, aki horgászni akar.

Az üzemeltetők egyre jobban spórolnak, van, ahol külön kell 500–1000 forintot fizetni egy mosakodásért, zuhanyzásért, másutt nincsen szemétszállítás. Sőt, van olyan tó is, amely átalakul, és a jövőben esküvői helyszínként funkcionál – derül ki a kemma.hu összeállításából.

A költségek általában két nagy részből állnak össze. Az egyik felét a jegy és a kötelező felszerelés teszi ki:

amíg korábban a 12 órás normál napijegy 1500–2000 forint volt, most már 4000–5000 forintot is elkérnek érte.

Aki faházat bérel, annak is jóval mélyebben kell zsebbe nyúlni, az eddigi 7–8 ezer forint után most 12–15 ezer forintot is elkérnek egy házért, és ebben az árban már nincs benne a rezsi, mint eddig, most már ki kell fizetni az elfogyasztott áramot is.

Eddig a 24 órás horgászat kijött mintegy 20 ezer forintból, most mindennel együtt 40 ezer forintba kerül. A költségekhez még hozzá kell számolni az étkezés árát is. A reggeli, ebéd és vacsora eddig megvolt 3–4 ezer forintból, de már a duplájába is kerülhet, így egy háromnapos horgászat eddig útiköltséggel együtt 40 ezer forintba került, most viszont egy hétvégi kikapcsolódás 70–80 ezer forintot is elvihet.

A megemelkedett árak sok horgászt tartanak vissza szabadidős tevékenységüktől, ez észrevehető abból is, hogy bőven van szabad horgászhely.

Változás még, hogy sok horgásztónál megszűnt a halas jegy,

mert a halak beszerzési árai miatt nem éri meg a tógazdáknak, ha sokan hazaviszik a kifogott példányokat. Vannak horgászhelyek, melyek ki sem nyitnak idén, vagy például a drága faanyag­árak miatt nem tudják felújítani a stégeket.

Címlapról ajánljuk
„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

Saját lázadó képviselői és a szakszervezetek is tovább követelik a brit kormányfő lemondását. Előzőleg egy képviselője az úgynevezett „lopakodó ló” módszerrel akarta elérni, hogy más pártvezetők kihívják Keir Starmert, hasonlóan ahhoz, ahogy annak idején Margaret Thatchert buktatta meg a pártja. Bemutatjuk Starmer lehetséges kihívóit is.

Bizottsági meghallgatások: túl az első napon a Tisza leendő miniszterei – ez történt ma

Véget ért a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek – Orbán Anitának, Pósfai Gábornak, Ruszin-Szendi Romulusznak, Tarr Zoltánnak, Tanács Zoltánnak, Hegedűs Zsoltnak, Gajdos Lászlónak, Kapitány Istvánnak, Bóna Szabolcsnak, Vitézy Dávid, valamint Lannert Juditnak – országgyűlési bizottsági meghallgatása a hétfői napra.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Továbbra is a közel-keleti hírek diktálják a hangulatot a piacokon, Donald Trump hétvégén elfogadhatatlannak nevezte Irán legújabb ajánlatát, amire a befektetők azonnal a Hormuzi-szoros körüli ellátási kockázatokat kezdték árazni. A múlt heti részvénypiaci emelkedést még támogatták az erős gyorsjelentések és a technológiai papírok jó teljesítménye - ennek utóhatásait az ázsiai piacokon is lehett érezni ma reggel, a dél-koreai tőzsde például új csúcsra ment - de a fókusz most újra az energiapiaci sokkon, és az inflációs kockázatokon van. Az ázsiai piacok összességében vegyesen teljesítettek, valamint Európában, és az USA-ban is hasonló látszik. Szőke Gergő is előadó lesz a következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×