Infostart.hu
eur:
362.38
usd:
310.17
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
The Parliament view and the green field. Budapest, capital of Hungary
Nyitókép: Getty Images

Fura nevű törvényről dönthetnek ma a képviselők

A panaszokról, a közérdekű bejelentésekről szóló törvényjavaslatról határoz kedden, kéthetes ülésének első napján az Országgyűlés.

Az ülés 13 órakor a napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.

A napirend elfogadása után közel két és fél órán át interpellációk és azonnali kérdések hangzanak el.

A képviselők megvitatják a panaszokról, a közérdekű bejelentésekről, valamint a visszaélések bejelentésével összefüggő szabályokról szóló törvényjavaslat bizottsági jelentéseit és összegző módosító javaslatát. Az előterjesztésről a határozathozatalok között dönteni is fognak.

A jogharmonizációs célú törvényjavaslat egyebek mellett

szabályozza az úgynevezett belső visszaélés-bejelentési rendszert, amelynek révén a köz- és a magánszférában foglalkoztatottak a tapasztalt jogsértéseket bejelenthetik.

A javaslat tartalmaz rendelkezéseket az alaptörvényben foglalt alapvető értékek és jogok magasabb védelmi szintjének elérése érdekében, valamint a magyar életmód megvédéséhez fűződő közérdekre tekintettel benyújtható bejelentésekről is.

Döntés lesz a Kúria, az Országos Bírósági Hivatal és a legfőbb ügyész 2021-es beszámolójáról is, valamint a magyar-török katonai keretmegállapodás kihirdetéséről.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Megünnepelte a Tisza-kormány az államalapítást, és deidkált oldalon kezdte hírdetni vállalásainak állását - kormányhírek pénteken

Megünnepelte a Tisza-kormány az államalapítást, és deidkált oldalon kezdte hírdetni vállalásainak állását - kormányhírek pénteken

Megünnepelte a Tisza-kormány augusztus 20-át, a nemzeti ünnep a hagyományos állami rendezvények mellett meghatározó politikai bejelentéseket és diplomáciai eseményeket is hozott tegnap. Magyar Péter miniszterelnök újabb országjárást hirdetett, megoldódni látszik a paksi atomerőmű válsága, Lázár János pedig huszonöt év után lemondott parlamenti mandátumáról. Eközben az aszállyal küzd a mezőgazdaság, az ország történetének egyik legszárazabb éve az idei.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×