Infostart.hu
eur:
388.71
usd:
335.09
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Young asian woman wearing face mask and hand turning closed sign board on glass door in coffee shop and restaurant after coronavirus lockdown quarantine. Business crisis concept.
Nyitókép: TravelCouples/Getty Images

Idén is lesz igazgatási szünet – itt vannak az időpontok

Nyáron kilenc, télen három napra állnak majd le az állami hivatalok.

Nyáron 2023. augusztus 7. és 2023. augusztus 15. napja között kerül sor igazgatási szünet bevezetésére, a téli időszakban pedig 2023. december 27., 28., 29. napján. A kérdés kapcsán előkészített kormányrendelet kihirdetése a jövő hét első felében várható – értesült a Magyar Nemzet.

Ezekben a napokban áll majd le az államapparátus, csak a legfontosabb ügyeket lehet majd intézni.

Tavaly év végén december 22-től hirdetett meg igazgatási szünetet a kormány, ami egészen január 6-ig tartott. A hosszabbítás célja az energiafogyasztás optimalizálása volt, hiszen a szankciós energiaárak az államnak is jelentős többletkiadást jelentenek.

Idén év végén azonban nem várható hasonlóan hosszú szünet, a nyári leállás pedig kilencnapos lesz.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×