Infostart.hu
eur:
357.59
usd:
304.81
bux:
133031.62
2026. május 12. kedd Pongrác
Ferenc pápa heti általános audienciájára érkezik a Vatikán VI. Pál pápa termében 2022. augusztus 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA-ANSA/Giuseppe Lami

Kiemelt jelentőségűvé nyilvánították a jövő évi pápalátogatást

A Magyar Közlönyben jelent meg a döntés.

Kiemelt rendezvénnyé nyilvánították Ferenc pápa jövő évi magyarországi látogatását, amelynek előkészítésért és lebonyolításáért Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest bízták meg.

A Magyar Közlönyből most kiderült, hogy az ő munkáját segíti majd Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár, aki kapcsolatot tart az érintett miniszterekkel.

A pápalátogatáshoz kapcsolódóan Operatív Törzs is alakul,

ennek vezetője szintén Kovács Zoltán lesz.

Azt egyelőre még nem tudni, hogy a katolikus egyházfő pontosan mikor érkezik Magyarországra.

Címlapról ajánljuk
„A Tisza-kormány a nemzet, és nem a miniszterelnök szolgálója lesz” – Magyar Péter miniszterei eskütételén
cikkünk frissül

„A Tisza-kormány a nemzet, és nem a miniszterelnök szolgálója lesz” – Magyar Péter miniszterei eskütételén

Magyar Péter is beszédet mond miniszterei eskütételei alkalmával a választások óta második parlamenti ülésen. Négy minisztérium kiemelkedik majd a kormányból, vétójoggal. Cikkünk folyamatosan frissül.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Kormányalakítás 2026: Megalakult a Tisza-kormány, letették az esküt a miniszterek

Kormányalakítás 2026: Megalakult a Tisza-kormány, letették az esküt a miniszterek

Véghajrájába ért a Tisza-kormány megalakulása: a mai nap befejeződtek a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásai, majd 13.30-kor mindenki megkapta hivatalos kinevezését Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. Délután 16 órától a frissen kinevezett miniszterek parlamenti esküjüket is letették, amivel hivatalosan is megalakult az új, Magyar Péter vezette kormány. A mai meghallgatásokon több fontos üzenet is elhangzott, Kármán András leendő pénzügyminiszter például a kata adózási rendszer visszahozataláról, valamint a vállalati különadók sorsáról is beszélt. A bizottsági meghallgatások mellett a mai nap legfontosabb eseményei az új kormány első intézkedéseinek bejelentései lehetnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×