Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.88
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Coronavirus. Woman wearing surgical mask on face protective for spreading of disease Covid-19 pandemic.. Girl symptom cough while sitting on Sofa. Sick woman in face protection mask
Nyitókép: dragana991/Getty Images

Még mindig sokaknak van influenzaszerű tünetük, de más a betegségük

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján közölt adatokat és egy megyei listát a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

November 1. és 7. között az országban 11 100-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn a honlapján.

A 44. héten az orvoshoz forduló betegek 18,8 százaléka 14 év alatti gyerek, 35,5 százaléka 15-34 éves felnőtt volt, míg 32,6 százalékuk a 35-59 évesek, 13,1 százalékuk pedig a 60 éven felüliek korcsoportjából került ki.

A 40-44. hét között vizsgált 227 mintában

influenzavírus okozta fertőzést nem igazoltak.

Negyvenkilenc megbetegedés hátterében RSV fertőzés állt.

A 44. naptári héten összesen 78 betegtől érkezett légúti minta influenzavírus kimutatása céljából a Nemzeti Népegészségügyi Központ Nemzeti Influenza Referencia Laboratóriumába. A sentinel orvosok által beküldött 32 minta, és a hagyományos diagnosztikus célú beküldés keretében érkezett 46 mintában influenzavírust nem azonosítottak az elvégzett vizsgálatok. Tizenhat betegnél a klinikai tünetek hátterében a légúti óriássejtes vírus (RSV) kóroki szerepét igazolták.

Ezen a héten

influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról is érkezett egy jelentés, amely egy Komárom-Esztergom megyei általános iskolát érintett.

A beküldött légúti minták laboratóriumi vizsgálata influenza-negatív eredménnyel zárult.

Nemzeti Népegészségügyi Központ

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×