Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. február 28. szombat Elemér
Manometer pressure gas line with valve
Nyitókép: zorandimzr/Getty Images

Fejlemény a leállt orosz gázszállítás ügyében

Egy csőtörés miatt nem érkezik földgáz Magyarországra Bulgárián keresztül.

Éjfélre újraindulhat az orosz gázszállítás Bulgárián keresztül Szerbiába és Magyarországra - közlte kedden Vladimir Malikov, a bolgár gázhálózat-üzemeltető Bulgartransgaz vezetője.

A vezeték hétfőn hajnalban tört el az északnyugat-bulgáriai Vetrino település közelében. A csőtörés miatt automatiukusan leállt a gáztovábbítás Románia felé is, de azt még aznap kora délelőtt részben sikerült helytereállítani.

A meghibásodás, ami csak anyagi kárt okozott - a több évtizede épült TransBalkan vezetéken történt.

Címlapról ajánljuk
Teheránt lövi az izraeli hadsereg

Teheránt lövi az izraeli hadsereg

Az izraeli védelmi miniszter bejelentette, hogy az izraeli hadsereg csapásokat hajt végre a Irán ellen. Teheránban robbanások hallatszanak és többfelé füst száll.

Robert Fico nem akar Ukrajnában találkozni Zelenenszkij elnökkel

A szlovák miniszterelnök pénteken telefonon közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, hogy ő és Orbán Viktor miniszterelnök szakértői küldöttséget akar küldeni a Barátság kőolajvezeték állapotának megvizsgálására – jelentette a TASR szlovák állami hírügynökség a kormányfő Facebook-bejegyezését ismertetve.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×