Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
Dugóban araszoló busz a Budakeszi úton
Nyitókép: forrás: Facebook

Okoslámpák is lesznek a Budakeszi úton

Felére csökkentenék a buszok menetidejét csúcsidőben.

A Budapest Fejlesztési Központ (BFK) szakemberei hónapok óta dolgoznak a megújuló Budakeszi út tervein. A lakosság által kitöltött kérdőívben a válaszadók több mint kétharmada saját bevallása alapján versenyképesebb menetidő és P+R parkolók építése esetén nagyon valószínűnek tartja, hogy letenné az autóját, és buszra váltana - emlékeztetett közösségi oldalán Fürjes Balázs.

A Miniszterelnökség Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkára szerint a megoldás az, hogy a legkritikusabb szakaszokon buszsávot építenek, a kereszteződésekbe pedig intelligens forgalomirányító lámpák kerülnek.

Az érintett városrészek és települések vezetőivel, képviselőivel egyeztetnek a lehetséges műszaki megoldásokról, amelyet nemsokára a nyilvánosságnak is bemutatnak - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
„Guru jellegű ember volt” – emlékezés Vásáry Tamásra

„Guru jellegű ember volt” – emlékezés Vásáry Tamásra

Életének 93. évében elhunyt Vásáry Tamás, a nemzet művésze, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, karmester. 1933-ban született Debrecenben. 6 éves csodagyerekként már rendszeresen koncertezett, bőven a korhatár alatt nyert felvételt a Debreceni Zenedébe. Egy zseni volt – Batta András zenetörténész, a Magyar Zene Háza ügyvezető igazgatója emlékezése az InfoRádióban.

Új partnereket keresett Friedrich Merz, gázüzlet és fegyvereladás is volt a tarsolyában

Kilenc hónappal hivatalba lépése után bemutatkozó látogatásnak szánta Friedrich Merz a Perzsa-öböl országaiban tett vizitjét. A Rijádban, Dohában és az utolsó állomást jelentő Abu-Dzabiban folytatott tárgyalások azonban messze túlmutattak ezen, mindenekelőtt a gazdasági, ezen belül az energetikai és nem utolsósorban a biztonságpolitikai együttműködést célozták.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×