Infostart.hu
eur:
353.93
usd:
304.28
bux:
133989.81
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Szájmaszkot viselő eladó egy bécsi bevásárlóközpontban 2020. április 1-én. Ausztriában a hatóságok a korábbinál szigorúbban ellenőrzik a koronavírus-járvány miatt bevezett korlátozások betartását, az üzletekben pedig kötelezővé tették a védőmaszkok használatát.
Nyitókép: MTI/EPA/Christian Bruna

Már több mint százezer magyar dolgozik Ausztriában

Az ausztriai munkavállalók csaknem negyede külföldi. A németek után a magyarok vannak a legtöbben, minden nyolcadik külföldi magyar.

A második legtöbb külhoni munkaerőt adjuk Ausztriának, idén komolyan megugrott az ott dolgozó magyarok száma – írja a GD Consulting helyzetképe alapján a turizmusonline.hu.

A koronavírus okozta járványhelyzet jelentős hatással van a gazdaságra, így az osztrák munkaerőpiacra is, amely nagymértékben függ a külhoni munkavállalóktól. Az osztrák társadalombiztosítók szövetségének friss jelentése szerint

a 3,8 millió ausztriai munkavállalóból már több mint 880 ezer külföldi útlevéllel rendelkezik.

Egy év alatt dinamikusan, több mint 9 százalékkal megugrott a magyar származású munkavállalók száma Ausztriában, akik közel 108 ezren voltak idén augusztusban jelen a szomszédos Ausztria munkaerőpiacán. Ezzel a németek után a magyarok adják már a legtöbb külhoni munkaerőt az osztrák gazdaságnak.

A magyar mellett dinamikus volt a növekedés még a román, szlovák és horvát munkaerő számában is. A legnagyobb munkaerőigénye a mezőgazdaságnak és a turizmusnak van, míg az első szektorban az összes munkavállaló 54 százalékát, addig a turizmusban 52 százalékát adják a külföldről érkezők. Bécsben már a 60 százalékot is eléri a turizmus-vendéglátás területén dolgozó külföldiek aránya.

A komplett összegzés táblázatokkal – német nyelven – a kurier.at-n itt érhető el.

Címlapról ajánljuk

Elrendelték hat politikus letartóztatását a korrupciós ügyben

A Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása szerint elrendelték Őrsi Gergely jelenlegi és Láng Zsolt korábbi II. kerületi polgármester letartóztatását. A politikusok 30 napra kerülnek rács mögé, de minden érintett fellebbezést nyújtott be. A politikusokat rendőri kisbuszokkal vitték el a tárgyalást követően.
Nagyot megy ma a forint

Nagyot megy ma a forint

Jelentősen erősödik csütörtökön a forint mind a dollárral, mind az euróval szemben. Az amerikai deviza árfolyama a 304 forintos szint alá süllyedt, miközben az euró jegyzése 354 forint alatt mozog. Közben az Egyesült Államokban a statisztikai hivatal lefelé módosította az első negyedéves termelékenységi növekedésre vonatkozó adatot, miközben a munkaerőköltségek emelkedését a korábban közöltnél magasabbra becsülte. Emellett nőtt az új munkanélküli-segély kérelmek száma is. Magyarországon áprilisban megtorpant a kiskereskedelmi forgalom a márciusi kiugró bővülést követően. A szezonálisan kiigazított adatok alapján a forgalom volumene havi összevetésben 1,2 százalékkal csökkent.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×