Infostart.hu
eur:
356.73
usd:
311.97
bux:
142563.55
2026. július 10. péntek Amália
Az előző napon kisiklott mozdony Újfehértó határában 2021. április 21-én. Április 20-án egy mezőgazdasági vontató előbb egy személyvonattal, majd egy szemből érkező másik szerelvénnyel is összeütközött. A traktor vezetője meghalt. Az egyik vonat az ütközéstől kisiklott, a szerelvényen öt utas és a mozdonyvezető megsérült. A vasúti infrastruktúra a jelentősen megrongálódott a balesetben, az egyik vágány helyreállításával a tervek szerint 23-án végezhetnek a MÁV szakemberei.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Több vonalon is korlátozások, késnek a vonatok

Az oldalra borult tehervonat még mindig gondokat okoz a Rákospalota-Újpest állomáson.

A váci, a veresegyházi és a ceglédi vonalon szerdán is korlátozásokkal közlekednek a vonatok, továbbra is késésekre kell számítani, mivel Rákospalota-Újpestnél még tart a műszaki mentés az előző napi baleset után – hívta fel a figyelmet a Mávinform.

Kedden kisiklott és oldalára borult egy tehervonat kocsija Rákospalota-Újpest állomáson, a műszaki mentés és helyreállítás idejére az érintett szakaszon mindkét vágányt lezárják – írták korábban.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az új fővárosi parkolási szabályok visszavethetik az elektromos autózást

Szakértő: az új fővárosi parkolási szabályok visszavethetik az elektromos autózást

A Magyar Elektromobilitási és Technológiai Egyesület azt szorgalmazza, hogy a két tonna súly feletti, tisztán elektromos gépjárművekre ne vonatkozzon a dupla parkolási díjtétel a fővárosban, hanem a saját tömegtől függetlenül a normál díjszabás érvényesüljön. Az egyesület elnöke, Marsi Norbert az InfoRádióban elmondta: a tervezett rendelet hatályba lépését követően lassulhat az elektromos alapú közlekedésre történő átállás Budapesten és Pest megyében.

Nagyot szólt Erdogan ajándéka – hatástalanítani kellett

Pisztollyal a poggyászában térhet majd haza Törökországból Magyar Péter, ugyanis az ankarai NATO-csúcson részt vevő összes tagállami vezető egy ritka, névre szóló Magnum pisztolyt kapott ajándékba a török elnöktől.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×