eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Látogatók a budapesti Széchenyi Gyógyfürdő és Uszodában 2020. március 4-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Helyreállítják a Széchenyi Fürdő szabálytalanul elbontott kabinsorát

Korábban örökségvédelmi bírságot is kiszabtak az ügyben.

Megkezdődhet a Széchenyi Fürdő szabálytalanul elbontott, első emeleti kabinsorának helyreállítása a fővárosi kormányhivatalának engedélyével.

A Fővárosi Önkormányzat tulajdonában álló Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. korábban örökségvédelmi engedély nélkül végzett építési munkát a Széchenyi Fürdő műemlék épületében és elbontotta a műemléki értékleltár részét képező, első emeleti kabinsorokat - idézi fel a kormányhivatal közleménye.

Mint a kormányhivatal emlékeztet, 2020 novemberében 20 millió forintos örökségvédelmi bírság kiszabása mellett kötelezte az üzemeltetőt, hogy az engedély nélkül elbontott öltözőkabinok öt-öt egységét állítsa helyre.

Az üzemeltető a kötelezésben előírtak figyelembevételével április 8-án örökségvédelmi engedély iránti kérelmet terjesztett elő az elbontott öltözőkabinok helyreállítására vonatkozóan, amelyet a kormányhivatal a pénteki napon kiadott örökségvédelmi engedély határozatával jóváhagyott - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×