Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
319.31
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Ágyak a 150 beteg befogadására alkalmas mobil járványügyi kórházban a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet területén 2020. április 24-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Megnyitott a kiskunhalasi konténerkórház

Folyamatosan szállítják át a Covid-pozitív betegeket a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházból.

A hiros.hu információi szerint elérkezett az a pillanat, amiről Orbán Viktor múlt szombaton tett említést Facebook-videójában az operatív törzs ülését követően. A miniszterelnök akkor még úgy fogalmazott, „bár vannak lezsírozott járványkórház-kapacitások is, ezeknek a megnyitása most még nem szükséges. De a betegek száma valószínűleg emelkedni fog, és valamikor ezeket meg kell nyitnunk.”

A hírportál beszámolója szerint csütörtök délelőtt megnyitották a kiskunhalasi mobil konténerkórházat, és folyamatosan szállítják át a koronavírusos betegeket a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházból - mint megtudták, cikkük írásáig

három mentőautóval összesen 43 beteget.

Két autóban viszik át az igazolt fertőzötteket, egy másikban pedig a gyanús eseteket – teszik hozzá.

A Semmelweis Kórház főigazgatója a helyszínen a kórház állapotával kapcsolatban kijelentette, hogy a betegek ellátására teljesen alkalmas a létesítmény, nem nyitották volna meg, ha ez nem lenne így. És az is kiderült, hogy a jövőben elsődlegesen ez a kórház látja el a Dél-alföldi Régió Covid-pozitív betegeinek ellátását.

A mobil járványkórház felépítését március közepén jelentette be a miniszterelnök, majd az is kiderült, hogy a 150 férőhelyes kórházat a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet területén építik fel, egy, a börtöntől távolabb eső elkülönített telekrészen.

A Kiskunhalasi Kórházban a napokban egy csőtörés miatt két kórtermi fürdőszobát is meg kellett bontani, a betegeket pedig emiatt régebbi, de „folyamatosan karbantartott helyiségekbe” költöztették át, ezek állapotáról azonban lesújtó képek jelentek meg a médiában.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×