Infostart.hu
eur:
382.14
usd:
328
bux:
109234.32
2025. december 5. péntek Vilma
Lezárt villamosmegálló a Kálvin téren 2020. július 15-én, miután beszakadt az útpálya a villamos sínek között a Vámház körúton. A Kálvin és a Szent Gellért tér között nem közlekedik a 47 és 49-es villamos.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

Nagy a gond a Vámház körúton

Csak egy kis helyen szakadt be az aszfalt, de tönkrement a villamospálya is, nem tudni, mikorra készül el a javítás.

Még kedd eset beszakadt az úttest a fővárosi Vámház körúton, emiatt azóta sem közlekedik a 47-es és 49-es villamos a Deák tér és a Szent Gellért tér között.

Mint a fotón is látszik, a lyuk nem nagy, de BKK az Index érdeklődésére azt közölte, hogy a hibaelhárítás gondos előkészítést és tervezést igényel, mert csak a gödör kibővítése és feltárása után dönthető el a szükséges beavatkozás mértéke. Ráadásul nemcsak a keletkezett üreget kell feltölteni, hanem a villamosvágányt is szabályozni kell, mert megsüllyedt.

Ehhez a sínszálakat el kell vágni, majd újra a megfelelő magasságba emelni, és utána újra össze kell hegeszteni. Ezután kerülhet csak sor az aszfaltozásra. A burkolatjavítások a tervek szerint a héten befejeződnek, e a villamosközlekedés újraindításáról később tájékoztatnak.

Szakemberek vizsgálják a villamos sínek között beszakadt útpályát a Vámház körúton. Fotó: MTI/Mónus Márton
Szakemberek vizsgálják a villamos sínek között beszakadt útpályát a Vámház körúton. Fotó: MTI/Mónus Márton
Címlapról ajánljuk

A szuperkomputer nem bízik Lionel Messiben? Este sorsolás!

Pénteken, magyar idő szerint 18 órától rendezik a washingtoni John F. Kennedy Centerben a 2026-os labdarúgó-világbajnokság sorsolását. Az Opta elemző cég elkészítette esélylatolgatását: kiderült, matematikai képletek alapján mely válogatottak számítanak favoritnak. Ennek alapján (is) nagy biztonsággal megállapítható: európai vagy dél-amerikai győztest avatnak majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×