Infostart.hu
eur:
356.93
usd:
306.41
bux:
0
2026. május 25. hétfő Orbán
Nyitókép: Pixabay

Féloptimista a magyar turizmus

Budapesten pünkösdkor is nulla volt a szállodák kihasználtsága, de július-augusztusra akár a tavalyi év 70-80 százalékos foglalási számait is hozhatja a szektor országosan – mondta az InfoRádiónak Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.

Vegyes tapasztalatokról lehet beszámolni - kezdte a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke. A pünkösdi hétvégén is voltak vidéki szállodák, amelyek már egészen jó, 50-60 százalékos foglaltsággal működtek, egy-két balatoni ház még ennél kicsit jobban teljesített, de sok hotel csak 15-20 százalékos foglaltsággal bírt. Flesch Tamás kiemelte: Budapesten viszont nulla volt a foglaltság május utolsó hétvégéjén.

"A foglalásokon az látszik, hogy július-augusztusra már elindulnak.

Akik mernek utazni, azokat nagyjából nem igazán zavarja a kialakult helyzet. Sőt, inkább azt mondják, hogy jó lenne, ha már a személyzetnek se kellene maszkot hordania és nem lenne a védőtávolság" - mondta Flesch Tamás.

Szavai szerint úgy tűnik, hogy az emberek - aki utazik - viszonylag hamar elfelejtik, hogy mi történt. Aki meg nem utazik, az meg valószínűleg egy jó darabig még nem fog utazni, mert úgy gondolkodik, hogy egyelőre nem meri ezt megtenni - tette hozzá az elnök.

Egészen biztosak benne, hogy az idei év a belföldi turizmusról tud csak szólni. "Ami egyébként nagyon jó, és a SZÉP-kártyának a jótékony hatása is biztosan segít majd a belföldi szállodáknak. Azt gondoljuk, hogy

a nyáron egészen elfogadható foglaltság lesz, reményeink szerint a tavalyi évinek 75-80 százalékát is fogja majd hozni,

ami ahhoz képest, hogy egy-két hónappal ezelőtt hogyan állt a szállodaipar, elfogadható számnak tűnik" - jelentette ki Flesch Tamás.

Az elnök szerint korai még arról beszélni, milyen hatása lesz a járványnak a szektor munkaerőpiacán. Úgy fogalmazott, hogy

rövid távon lehet találni alkalmazottakat, közép-hosszú távon nem tudják, hogyan alakul.

Vannak olyanok, akik elmentek más szektorokba, és nem tudni, hogy vissza fognak-e térni a turizmusba. Vannak, akik már elindultak Ausztriába, ahol korábban is dolgoztak.

"Ettől függetlenül bizakodóak vagyunk, hogy ahogy folyamatosan nyílnak a szállodák és vendéglátóipari egységek, lesz megfelelő mennyiségű és képzett munkaerő" - mondta Flesch Tamás.

Úgy fogalmazott, azt még nem lehet látni, hogy pontosan mi fog történni, de féloptimista az ágazat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Új zöld projekt indult Szegeden, ami minta lehet a klímaváltozás elleni küzdelemben

Új zöld projekt indult Szegeden, ami minta lehet a klímaváltozás elleni küzdelemben

A zöldfelületek növelésével, vízmegtartó rendszerekkel és innovatív megoldásokkal csökkentenék a városihősziget-hatást Szegeden. Nagy Sándor alpolgármester az InfoRádióban elmondta: ahhoz, hogy a hatást mérsékelni lehessen, elsősorban csökkenteni kell a burkolt felületeket, ezért hat helyszínen jelentős átalakításokba kezdenek. Úgy véli, a szegedi projekt minta lehet más, hasonló helyzetben lévő hazai városok számára.

Orbán Anita is reagált a korábbi kormánytagok levelére: nem én változtam

Nem én változtam meg, hanem a rendszer – reagált hétfőn Orbán Anita külügyminiszter, miniszterelnök-helyettes Facebook oldalán az Orbán-kormány minisztereinek nyílt levelére, amelyben azzal vádolják, hogy elárulta az előző kabinetet.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×