Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 9. szombat Gergely
Horgászok és kirándulók a balatonfenyvesi strandon az újranyitás napján, 2020. május 9-én. A koronavírus-járvány miatt a strandot április 10-én zárták le.
Nyitókép: MTI/Varga György

A karantén vége azonnal éreztette hatását

A parkokban lazítottak a karanténszabályok vidéki enyhítését követően a Somogy megyeiek, de a szívesebben válogattak már az élelmiszerboltokban is – számolt be a megyei hírportál az egyik legnagyobb internetes cég statisztikájára hivatkozva.

Mint arról az Infostart is beszámolt, a Google legfrissebb, május hetedikére vonatkozó országos mobilitási jelentéséből egyebek mellet kiderül, hogy a bázisidőszakhoz képest (ami a január harmadika és február hatodika közötti heteket jelenti) a munkahelyeken 38 százalékkal kevesebb időt töltöttek az emberek, otthon viszont 15 százalékkal többet voltak. Az élelmiszerüzletek, gyógyszertárak látogatottsága országosan 8 százalékkal csökkent, a parkoké azonban 4 százalékkal nőtt. A különböző állomásokon összesen 44 százalékkal voltak kevesebbet az emberek, de a kiskereskedelmi és kikapcsolódási helyek látogatottsága is 32 százalékkal zuhant.

Az országos adatokhoz viszonyítva Somogyban több helyen is eltérés tapasztalható – hívja fel a figyelemet a Sonline.hu. Ennek egyik oka az lehet, hogy május negyedikétől vidéken már több „lazító” intézkedés is életbe lépett. A megyében a parkok látogatottsága például meredeken, 56 százalékkal emelkedett, az élelmiszerüzletek, gyógyszertáraké 4-gyel, a kiskereskedelmi és kikapcsolódási helyek látogatottsága pedig 1 százalékkal volt magasabb.

A Somogy megyei hírportálnak nyilatkozó pszichológus szerint a bezártság megszűnésével azonban nemcsak a szabadban eltöltött idő növekedett, hanem az emberek boldogságérzete is. A kiszabadulás érzése kivétel nélkül mindenkire jól hat és kialakul bennünk egy úgynevezett hurrá optimizmus, ezért sokaknak lesz a korábbinál jóval kellemesebb a közérzete. A közösségekbe viszont korántsem lesz egyszerű a visszatérés – tette hozzá. Szerinte egy-két hét kell ahhoz, hogy ismét komfortosan és rendesen tudjanak majd dolgozni mindazok, akik bezártságban éltek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter első beszéde kormányfőként: a hatalom mulandó, döntéseink következményei viszont generációkon át velünk maradnak

Magyar Péter első beszéde kormányfőként: a hatalom mulandó, döntéseink következményei viszont generációkon át velünk maradnak

Az új miniszterelnök vázolta leendő kormánya első intézkedéseit, és ismételten lemondásra szólította fel az államfőt, határidőt is szabott, és részletesen megindokolta, miért. Azt mondta, érti és érzi a felelősségét, nem uralkodni kíván, hanem szolgálni a hazáját. Szembenézésre, igazságtételre és utána megbékélésre van szerinte szükség. Az ellenzéktől azt kérte, vitatkozzon a kormánnyal, legyen a bírálója, de legyen partner is abban, hogy „Magyarország végre tiszta, átlátható, és minden magyar közös országa legyen”. A megalakuló Tisza-kormány ígérete szerint minden magyar kormánya lesz.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×