Infostart.hu
eur:
363.59
usd:
311.06
bux:
134952.35
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi
Nyitókép: Országos Mentőszolgálat, Facebook

Csenyétei halál: a mentősök részletesen elmagyarázták, mi és hogyan történt

Már amikor riasztották őket "egy élettelen férfihoz", szidalmazás és fenyegetés érte őket.

A Borsod megyei Csenyétén a polgármester szerint azért halt meg egy ember, mert a mentősök nem mentek be egy romatelepre, hanem várták a rendőröket - írja a 24.hu.

A mentősök máris reagáltak - az Index megkeresésére -, a jelzett esetben a mentőhíváskor egy élettelenül fekvő férfiról tettek bejelentést, ezért két mentőegységet is riasztottak, valamint a protokollnak megfelelően telefonon keresztül segítették az ott tartózkodókat az újraélesztés megkezdésében.

A mentők elmondása szerint

már telefonon keresztül szidalmazás és fenyegetés érte a mentőket, az elhangzottakat pedig hangfelvétel dokumentálja,

ezért a biztonságos betegellátás érdekében rendőri segítséget, védelmet kértek.

A házból kihozott beteg újraélesztését a mentők is folytatták, de a beteg életét nem lehetett megmenteni.

A mentősök azt is elmondták, hogy a veszélyeztetettség az ellátásban résztvevő mentők számára kritikusan nehéz helyzetet teremtett, szolgálatukat folytatni nem tudták, a hátrányos megkülönböztetés vádját visszautasítják.

Címlapról ajánljuk

Az ukrán elnök üzent Szlovákiának, mielőtt Robert Fico Moszkvába utazik

Jelentős diplomáciai egyeztetések helyszíne volt hétfőn az örményországi Jereván, ahol Robert Fico szlovák kormányfő és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök személyesen tárgyalt egymással.
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×