Infostart.hu
eur:
362.31
usd:
312.36
bux:
150722.39
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
A viharos erejű szél miatt megrongálódott épületállványzat Budapesten, az Akadémia utcában 2019. március 11-én.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Sietni kell a hétfői viharkárok bejelentésével

Mindössze két munkanapjuk van a károsultaknak arra, hogy jelezzék a biztosítójuknál a kárigényüket. Aki ennél többet vár, az a szakértő szerint biztosítási szempontból akár "gyanús is lehet", ami az ügye elbírálását befolyásolhatja, sőt, később a kártérítést is elbukhatja.

Németh Péter, a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. értékesítési és kommunikációs igazgatója az MTI-hez kedden eljutatott közleményben arra hívta fel a figyelmet, hogy

a biztosítók akár meg is tagadhatják a kifizetést, ha a bejelentés nem érkezik be a kár "észlelésétől" számított két munkanapon belül.

Jelezte: aki ennél többet vár a kárigény jelzésével, az biztosítási szempontból akár "gyanús is lehet", ami az ügye elbírálását befolyásolhatja, sőt, később a kártérítést is elbukhatja.

A CLB szakértője megjegyezte: ez a rövid határidő nemcsak a mostani esetre, hanem minden egyéb kártérítési igényre is igaz. Németh Péter hozzátette: az a károsult, akinek nem volt biztosítása, utólag hiába "kapkodna" egy gyors szerződéssel, a már bekövetkezett kárra nem kaphat térítést.

A CLB kommunikációs igazgatója ismertette:

a kárfelmérőknek öt napjuk van arra, hogy elvégezzék a helyszíni szemlét.

A szakember szerint ajánlott addig is fényképen rögzíteni az állapotot, ezt követően viszont fontos a további károk megelőzésének mielőbbi megkezdése. Például, ha víz alá kerül vagy folyamatosan ázik egy helyiség, ahol bútorok és különféle értékek vannak, haladéktalanul el kell kezdeni a kiürítést.

Fontos, hogy a károsultak a károkról és a sérülésekről készítsenek fotókat, és a biztosító szakértőjének szemléjéig, és a kárbejelentéstől számított ötödik munkanapig csak a kárenyhítéshez szükséges mértékig változtassanak a helyszínen.

Ha a biztosító a kárbejelentéstől számított öt munkanapon belül nem szemlézi a kárt, a károsult intézkedhet a javításról vagy a megsérült vagyontárgyak helyreállításáról, ezt megelőzően azonban a helyet és a sérült vagyontárgyakat le kell fényképezni.

A sérült és kicserélt elemeket és egyéb vagyontárgyakat a biztosítóval történt előzetes egyeztetést követően, további 30 napig változatlan állapotban meg kell őrizni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Tisza-kormány: Magyar Péter levelet kapott Orbán Győzőtől, kritikus napok jönnek a Dunán

Tisza-kormány: Magyar Péter levelet kapott Orbán Győzőtől, kritikus napok jönnek a Dunán

Rekordalacsony szintre süllyedt a Duna vízállása a rendkívüli aszály miatt, ami továbbra is veszélyezteti a Paksi Atomerőmű hűtővízellátását, miközben rohamtempóban épül a végleges megoldást jelentő fenékküszöb. A hosszan tartó szárazság miatt megszaporodó avar- és bozóttüzek a vasúti közlekedést is megbénították, több vonalon is le kellett állítani a forgalmat. Eközben az állam mintegy 100 milliárd forintot takaríthat meg az M6-os autópálya üzemeltetésén egy korábbi koncessziós szerződés felülvizsgálatának köszönhetően. A jövő tanévtől változik az iskolaérettség megállapítása is: az óvodapedagógusok és a szülők kapják vissza a döntési jogkört az Oktatási Hivataltól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×