Infostart.hu
eur:
386.21
usd:
331.7
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

Gulyás Gergely: "Orbán Viktor kolostorba vonul"

Az idei utolsó kormányülés utáni utolsó kormányinfót tartotta csütörtökön Gulyás Gergely miniszter és Hollik István kormányszóvivő.

Ezen elhangzott a kérdés, hogy hol tart a kormány budai Várba költözése, január 1-jén ott kezdheti-e a munkát Orbán Viktor. Erre Gulyás Gergely azt válaszolta: "a miniszterelnök kolostorba vonul". Úgy gondolja, hogy nem lesz akadálya annak, hogy január 1-jére új helyére költözzön Orbán Viktor hivatala.

A minisztériumok Várba költöztetésének terve 2015 vége óta ismert. A budai Várba költözik a Miniszterelnökség, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Belügyminisztérium. Az építkezés azonban egyelőre csak a Karmelita-kolostor esetében áll úgy, hogy január 1-jével már az új munkahelyre mehessenek dolgozni a Miniszterelnökség munkatársai.

A költözést az indokolja a kormány szerint, hogy a végrehajtó és a törvényhozó ágnak szét kell válnia a fizikai térben is.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×