Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Szél Bernadett, a Lehet Más a Politika (LMP) miniszterelnök-jelöltje, a párt társelnöke beszédet mond az LMP kampányzáró rendezvényén a Park Inn by Radisson Budapest szállodában 2018. április 6-án.
Nyitókép: Kovács Tamás

Szél Bernadett kilép az LMP-ből

Szél Bernadett a párt frakciójából is távozik, Szabó Szabolccsal együtt.

"A mai napon nehéz döntést hoztam meg. Kilépek az LMP-ből és az LMP parlamenti frakciójából.

Folytatom a küzdelmet a megújuló Magyarországért, mert továbbra is hiszek benne, hogy a jövő vagy zöld, vagy semmilyen.

A jövőben független képviselőként fogok dolgozni a Magyar Köztársaságért és a választókerületemért" - közölte Facebook-oldalán Szél Bernadett.

Bejelentette azt is, hogy mellette Szabó Szabolcs is kilép az LMP-frakcióból. Mint írta, az Együtt volt politikusával a jövőben szoros munkakapcsolatban fog együtt dolgozni, és reményeik szerint más képviselőkkel is sikerül hasonló kapcsolatot kialakítani.

"Olyan politizálást kívánunk megvalósítani, melynek középpontjában a NER elleni aktív küzdelem, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok problémáinak felkarolása áll. A választók számíthatnak rá, hogy mi nem kötünk kompromisszumokat ezen a téren."

A két képviselő függetlenként folytatja majd, az LMP frakciójának létszáma ezzel hatra csökken.

"Az LMP-től nem haraggal válok el: mindig hálásan gondolok majd az együtt átdolgozott évekre.

Most azonban váltanom kell, mert az általam képviselni kívánt politika csak akkor valósítható meg maradéktalanul, ha kölcsönös megbecsülés mellett elválunk egymástól" - írta Szél Bernadett.

Szél Bernadett a párt társelnöke volt, a 2018-as tavaszi választáson miniszterelnök-jelölt volt, de az etikai bizottság elmarasztalta, ezt követően, augusztusban lemondott a társelnöki és a frakcióvezetői posztról is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Drónokat észleltek csütörtök este a normandiai Brest kikötőjében található Ile Longue nevű katonai bázis felett, amely a francia nukleáris ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak ad otthont, a francia tengerészgyalogosok tüzet nyitottak a drónokra. Vlagyimir Putyin orosz elnök indiai látogatásán egy 70 pontos javaslatot fogadtak el Narendra Modi miniszterelnökkel. Az Egyesült Államok újra érvényesíteni kívánja dominanciáját a nyugati féltekén, erősíti katonai jelenlétét az indo–csendes-óceáni térségben, és felülvizsgálhatja Európához fűződő viszonyát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 6. 08:18
×
×
×
×