eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Repülőgép érkezik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér ferihegyi 2-es leszállópályájára a főváros XVIII. kerületében. Előtérben balra a leszállópálya bevezető fénysora. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Jászai Csaba

Petíciót nyújtott be a 18. kerület a repülés átszervezése miatt

Petíciót nyújtott be a 18. kerület önkormányzati vezetősége a HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálatnak.

„Kérjük azt, hogy haladéktalanul állítsák vissza az augusztus 16. előtti eljárásrendet a felszállások tekintetében” – tájékoztatott a petíció tartalmáról Ughy Attila. A 18. kerület polgármestere hozzátette: szeretnének minél hamarabb tárgyalóasztalhoz ülni és egyeztetni a kialakult helyzetről.

Egy új uniós rendelet miatt új repülésbiztonsági szabályok szerint kell szervezni a le- és felszállásokat az egyszerre két futópályát is használó reptereken. Ennek köszönhetően a Liszt Ferenc repülőtéren az agglomeráció felől szállnak le a kettes pályára, az egyes pályáról szállnak fel a város felé – emelte ki a polgármester. Korábban a gépek az utóbbi esetben jobb fordulóval eltávolodtak a lakott területtől, azonban az új eljárás ezt megtiltja arra hivatkozva, hogyha a fel- és – valamilyen gondból kifolyólag újrastartoló – leszálló járművek pályája keresztezheti egymást.

Ughy Attila szerint a futópályák és pályavégek használatát úgy kéne megszervezni, amely jobb kihasználást jelentene. Megoldásnak tartja továbbá az időbeli eltolást, ezzel elkerülhető lenne, hogy a repülők útja ne keresztezze egymást.

A polgármester szerint, ha leülnek, és kihasználják a légi irányítás összes lehetőségét, ki tudnak dolgozni egy olyan kompromisszumos megoldást, amely minden érintettnek megnyugtató lenne.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×