Infostart.hu
eur:
359.74
usd:
309.38
bux:
131460.2
2026. május 20. szerda Bernát, Felícia
Sárga csekkek a Magyar Posta elektronikus posta központjának (EPK) borítékoló gépe mellett 2012. május 3-án.
Nyitókép: Soós Lajos

61 millióval tartozik a Jobbik a Magyar Postának

Fizetési felszólításban követeli a Magyar Posta a Jobbik kampánykiadványainak kézbesítéséért járó összeget. A Jobbik tárgyalást kezdeményez a társasággal.

Összesen több mint 61 millió forint lejárt tartozása van a Magyar Posta felé a Jobbiknak – közölte nemrég az állami szervezet, amely ezért fizetési felszólítást küld az ellenzéki pártnak. Amint a Posta közleménye fogalmaz:

a Jobbik idén február és március eleje között a társaságot bízta meg választási reklámkiadványainak országos kézbesítésével, de május végéig egyáltalán nem fizettek az elvégzett munkáért,

és június elején is csupán a tartozás egy részét utalták át.

Ezt megkeresésünkre megerősítette a Jobbik szóvivője, Mirkóczki Ádám is.

"A maradék tartozás rendezésére haladékot kértünk, amíg a pártnak megérkezik a rendes ütemezés szerinti három havi állami támogatása, ennek durván egy-két hét múlva kell megérkeznie. Az ügy megnyugtató rendezése érdekében újra asztalhoz ülünk a Postával, mert természetesen

ki akarjuk ezt fizetni, meg minden bizonnyal ki is fogjuk, de szerintünk a Posta azért küldött fizetési felszólítást, mert közben az ÁSZ kezdeményezte, hogy nekünk ne adjanak állami támogatást.

Tehát valószínűleg ez okozta a bonyodalmat és, vélelmezem, megijedt a Posta, hogy akkor nem tudunk fizetni" - hangsúlyozta Mirkóczki Ádám.

Az Állami Számvevőszék januárban ugyanis úgy találta, hogy a Jobbik tavaly 330 millió forintos tiltott párttámogatást fogadott el, amelyet – bár a párt jogsértőnek találja az ÁSZ határozatát – egy ugyanekkora összegű büntetéssel együtt be kell fizetnie az államkasszába, továbbá a számvevőszék nemrég a Jobbik ezzel kapcsolatos intézkedési tervét sem fogadta el, és kezdeményezte a párt költségvetési támogatásainak felfüggesztését.

A Jobbik elnöksége erre egyeztetést kezdeményezett az Állami Számvevőszékkel és várhatóan új intézkedési tervet készít.

Mirkóczki Ádám szerint, ha júliusban megérkezik a Jobbik esedékes állami támogatása, a Posta követelését akár egy összegben is rendezni tudják.
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Miniszterelnöki időkorlát, kekvák – itt a Tisza-párt első Alaptörvény-módosító javaslata

Benyújtotta az első Alaptörvény-módosítási javaslatát a Tisza Párt. A javaslat korlátozná a miniszterelnöki megbízatás hosszát. Emellett „lépéseket tesz” a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése felé, és azt is rögzíti, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány (kekva) vagyona nemzeti vagyon.

A dalok élni akarnak – Presser Gábor az Arénában

Presser Gábor dalszerző, előadóművész 2027. január 8–17. között nagyszabású „Presser-Sorozat” koncertsorozatot ad a Budapest Kongresszusi Központban. A több mint 700 dalt számláló életműből merítve 3 különböző tematikájú előadást mutat be. Ennek kapcsán a beszélt arról, hogyan lettek múzsák azok az énekesnők, akiknek dalt írt, milyen volt velük együtt dolgozni, miért szeret zongorakísérő lenni, hogyan jutottak el oda, hogy nincs tovább LGT, milyen élete lehet a daloknak, illetve hogy áll a Munkakönyvvel.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
Nagyot mentek az amerikai tőzsdék az Nvidia jelentése előtt

Nagyot mentek az amerikai tőzsdék az Nvidia jelentése előtt

Ma reggel esést láttunk az ázsiai piacokon, ezt követően pedig Európában is gyengébb hangulatban indult a nap, a déli órákra azonban megérkezett a felpattanás, majd délutánra egyre nagyobb emelkedés alakult ki. Az amerikai tőzsdéken is jó volt a hangulat, különösen az elmúlt napokban gyengélkedő technológiai részvényeket vették a befektetők. Piacmozgató események szempontjából az iráni eseményekre, illetve az esti piaczárást követően az Nvidia gyorsjelentésére ajánlott ma különösen figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×