Infostart.hu
eur:
385.14
usd:
328.48
bux:
120552.86
2026. január 21. szerda Ágnes
Nyitókép: Pexels

Szexuális tartalmú üzeneteket küldött diákjainak egy budapesti általános iskola tanára

A vád szerint a 47 éves, általános iskolai tanárként dolgozó férfi két, akkor 13 éves tanítványának küldött szexuális tartalmú üzeneteket, amelyekkel a kiskorúak érzelmi, erkölcsi fejlődését veszélyeztette - közölte az ügyészség. A vádlott a vádbeli időszakban egy budapesti általános iskola történelem tanára volt.

A vádirat szerint a férfi 2016 februárja és 2017 májusa között az egyik kiskorú tanítványának, az akkor 13 éves – majd időközben 14. életévét betöltött – diáklánynak rendszeresen, legalább 100 alkalommal küldött szexuális tartalmú és közvetlenül, vagy átvitt értelemben szexuális cselekményekre utaló üzeneteket. Ezáltal a vádlott az általa is felismerten önértékelésében és magabiztosságában fokozottan kiszolgáltatott kiskorú érzelmi és erkölcsi fejlődését veszélyeztette.

A vád szerint továbbá a vádlott 2017 májusában egy másik, akkor szintén még csak 13 éves diákjának is hasonló, szexuális tartalmú üzeneteket küldött, visszaélve a kiskorú lány ragaszkodásával, jóhiszemű bizalmával, és ezáltal érzelmi és erkölcsi fejlődését veszélyeztette.

A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a férfival szemben két rendbeli kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságra.

A kerületi ügyészség a vádiratban indítványozta, hogy a bíróság a vádlottat végrehajtandó szabadságvesztésre ítélje, valamint tiltsa el a tanári, illetve minden olyan más foglalkozástól, amely kiskorúak nevelésével, felügyeletével, gondozásával kapcsolatos.

Címlapról ajánljuk
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalására figyel a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalására figyel a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma beszédet tart a Davosi Világgazdasági Fórumon, amelyet a befektetők kiemelten figyelnek a grönlandi helyzet miatt. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában is folytatódik a lejtmenet. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×