eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Fontos: véradásra hívják a magyar lakosságot, megcsappant a vérkészlet

Fontos: véradásra hívják a magyar lakosságot, megcsappant a vérkészlet

A toborzás ellenére az utóbbi hetekben csökkent az országos készlet.

A nyár utolsó hetében véradásra hív mindenkit, ősztől pedig ismét szervez toborzó programokat az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) azért, hogy továbbra is elegendő vér álljon rendelkezésre - írta a Magyar Idők.

Nyaranta mindig kevesebb a véradások száma, így valamelyest csökken a vérkészlet is az év más időszakaihoz képest. Egy átlagos napon általában 1600-1800-an adnak vért, a nyári hónapokban azonban – a nagy meleg, a sokakat érintő allergiaszezon, valamint a nyaralás miatt – kevesebben választják a segítségnyújtásnak ezt a válfaját - közölte az OVSZ.

Az elmúlt hetekben megnövekedett az egészségügyi intézmények vérfelhasználása is, ezért – az intenzív toborzás ellenére is – csökken az országos vérkészlet.

A vérellátó a következő hetekben fokozottan számít a véradók segítségére annak érdekében, hogy maradéktalanul ki tudják elégíteni mind az életmentő beavatkozások, mind a tervezett műtétek, krónikus kezelések vérigényeit.

Az Országos Vérellátó Szolgálat honlapján mindig megtalálhatók az aktuális véradási helyszínek.

Nem csak nálunk, a fejlett világban mindenütt probléma a vérkészletek folyamatos feltöltése, mivel egyre nehezebb új donorokat találni, főleg a fiatalok körében. Ősztől ezért véradást népszerűsítő kampányt kezdenek a középiskolák végzős osztályai­ban, a Pécsi Vérellátó Központban augusztus 31-én iskolakezdési véradó akciót hirdetnek, ahol iskolaszerekkel és kedvezményes kuponnal hálálják meg az önzetlen segítségnyújtást. Szep­tember 2-án pedig retró véradást szerveznek a budapesti Városmajorban és több vidéki helyszínen, ahol a véradókat sör-virsli menüvel várják.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Sürgősen összehívták az uniós külügyminisztereket, nagy pofon készül Európa számára – Híreink az orosz–ukrán háborúról vasárnap

Akár már február végén sor kerülhet Donald Trump és Vlagyimir Putyin csúcstalálkozójára Szaúd-Arábiában. Két magasrangú amerikai tisztviselő állítólag már úton is van a közel-keleti országba. Nagyon úgy néz ki, hogy Washington és Moszkva kihagyja Európát az Ukrajnáról szóló béketárgyalásokból. A Münchenben tartózkodó EU-s külügyminiszterek vasárnap reggel rendkívüli ülésre jöttek össze, a jövő héten pedig rendkívüli uniós csúcs jöhet Párizsban, amelyre a brit kormányfőt is várják. Az ukrán kormányzat Münchenben megerősítette, hogy Magyarország blokkolja Ukrajna uniós csatalkozási folyamatát. Hírfolyamunk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a müncheni biztonsági konferencia híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×