Infostart.hu
eur:
379.8
usd:
324.9
bux:
125373.25
2026. március 3. kedd Kornélia
Megvan, mikor fordul őszire az időjárás

Megvan, mikor fordul őszire az időjárás

Bár az elmúlt hétvégihez hasonló kánikula már nem valószínű, egyelőre nem kell kellemetlen őszi időre sem számítani - mondta az InfoRádiónak Török László meteorológus, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa.

Csak átmeneti változást hozott az a hidegfront, amely az éjszakai órákban átvonult, az ország déli és nyugati részén emiatt még gyakran lesz felhős az ég, ott záporok és zivatarok is lehetnek, az ország más vidékein viszont többórás napsütésre számíthatunk - tudta meg az InfoRádió Török László meteorológustól, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársától.

"Visszaesett a nappali felmelegedés is, búcsút mondhatunk a 38 fokos hőmérsékletnek. A front mögött érkező hűvösebb levegő miatt napközben csak 25 fok körüli hőmérsékletre számíthatunk. Nem tart azonban ez sem sokáig, mert a hét közepétől ismét nagyon sok napsütés várható, és melegszik is a levegő.

A hét vége fele már ismét harminc fok feletti hőmérsékleteket

mérhetünk az országban" - mondta a meteorológus, és hozzátette, nem lesz olyan nagy a hőingás, mint az elmúlt napokban, de a hét vége felé előfordulhat, hogy a hideg éjszakákat melegebb nappalok követik. 

Török László egyelőre pontosan nem tudta megmondani, hogy mikortól jöhet őszi idő, mert nagyon eltérőek az előrejelzéseik.

"Nagy valószínűséggel a jövő héten érkezik egy újabb hidegfront, amelynek átvonulása után már hűvösebbre fordul az idő. Hűvösebb, mint a mostani, és aztán már egyre inkább lefelé tart majd a hőmérséklet" - mondta a meteorológus.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×