Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.21
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Elfordultak a fiatalok a dizájnerdrogoktól

Elfordultak a fiatalok a dizájnerdrogoktól

Több kábítószert fogyasztanak nyáron a fiatalok, azonban az úgynevezett dizájnerdrogok használata csökkent - mondta az InfoRádióban az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense.

A kannabisz a leggyakrabban fogyasztott kábítószer, de a dizájnerdrogok, az új pszichoaktív anyagok is kedveltek – mondta Csákó Ibolya.

Elfordultak a fiatalok a dizájnerdrogoktól

„A dizájnerdrogok fogyasztása Magyarországon 2010-ben kezdődött, 2014-ig nőtt az elfogyasztott és a lefoglalt mennyiség, azóta viszont csökkenés észlelhető. Ennek hátterében, az európai kábítószerügynökség adatai szerint is a jogi szabályozás áll.”

A 2012 óta hatályos az a jogi csomag, aminek közigazgatási és büntetőjogi része is van, ennek eredménye 2014-re ért be – hangsúlyozta az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense. Csákó Ibolya hozzátette, akkor a lefoglalt anyagok 40 százaléka volt klasszikus drogok.

„Akkor a dizájner drogok aránya a nulláról nőtt 60 százalékra, ami 2015-2016-ban kezdett csökkenni, most az arány megfordult, nagyjából 45 százalék a dizájner drogok aránya.”

Elfordultak a fiatalok a dizájnerdrogoktól

Nyáron mindig több a kábítószerfogyasztás és többen szorulnak sürgősségi ellátásra is – mondta el az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense.

„A fiatalok védelme érdekében ilyenkor jobban odafigyelünk a terjesztőkre, több a lefoglalás is.”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×