eur:
400.7
usd:
371.19
bux:
92473.16
2025. március 26. szerda Emánuel

Álomból valóság a munkahelyeken

A "Neked MUNKA, nekem ÁLOM Nap" fogyatékossággal élő embereknek ad lehetőséget, hogy olyan munkahelyeket látogassanak meg, ahol legszívesebben dolgoznának. Idén több mint 200 munkahely fogadja a fogyatékkal élő embereket - mondta az InfoRádióban a szervező Salva Vita Alapítvány igazgatóját.

Az idén már országossá bővült programon 225 ember és ugyanennyi munkahely vesz részt – mondta a szervező, Salva Vita Alapítvány igazgatója. Vég Katalin kiemelte,

az emberek vágyai nagyon különbözőek,

mennek orgonakészítőhöz, lovas suttogóhoz, jelmeztervezőhöz, a Magyar Tudományos Akadémiára, a neurológiai klinikára és a meteorológiai szolgálathoz is.

„A jelentkezők közül sokan reális elképzelésekkel érkeznek, nekik ez az esemény jó lehetőség, hogy kipróbálják magukat, kapcsolatokat építsenek és később jelentkezhessenek is. Az előző években előfordult, hogy ha nem is abban az intézményben, de hasonló munkakörben el tudott helyezkedni egy résztvevő.”

Vég Katalin hangsúlyozta, a rendezvény

célja az érzékenyítés is.

„A munkáltatóknak is jó lehetőség ez arra, hogy fogyatékossággal élő emberekkel találkozzanak. Ilyenkor lehet olyan tapasztalatokra szert tenni, ami leépítheti az előítéleteket és a félelmeket. Az elmúlt évek tapasztalata az is, hogy egy ilyen élmény után

a munkáltatók sokkal nyitottabban állnak a fogyatékos emberek foglalkoztatásához.”

Ezekben a napokban több száz munkahelyet keresnek fel a résztvevők, ilyenkor az is számít, hogy például az adott munkahely akadálymentes-e, azaz akár kerekesszékkel is megközelíthető-e – mondta a Salva Vita Alapítvány igazgatója.

„A cégek is fel tudják mérni, mennyire felelnek meg a fogyatékos emberek foglalkoztatásához szükséges feltételeknek.”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Elemző: inkább kommunikációs fogásnak tűnik az európai fegyverkezési terv

Ursula von der Leyen 800 milliárd eurós fegyverkezési terve az uniós tagállamok meglévő védelmi kiadásait is tartalmazza, és ha meg is valósulna, akkor sem feltétlenül garantálná azt, hogy Európa később majd ki tudja váltani az amerikai biztonsági garanciákat – mondta az InfoRádióban Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.26. szerda, 18:00
Balasa Levente
a Siemens Zrt – Smart Infrastructure szakmai igazgatója
Moszkvában kész tervek vannak a háború lezárására, Zelenszkij szerint az oroszok befolyásolják a Fehér Házat – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Moszkvában kész tervek vannak a háború lezárására, Zelenszkij szerint az oroszok befolyásolják a Fehér Házat – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Vadim Szkibickij ukrán hírszerzési vezető szerint Oroszországnak világos elképzelései vannak az ukrajnai háború lezárásával kapcsolatban – közölte az RBC Ukraine.A Time magazinnak adott hosszú, részletes interjút Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelyben kifejtette az álláspontját az orosz-ukrán háború jelenlegi eseményeivel kapcsolatban. Több olyan részletet is megosztott, amelyeket korábban máshol még nem mondott el. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×