A Magyar Idők arról ír, hogy új, egyelőre kísérleti fázisban lévő, ám az Európai Unió szigorú génmódosítási szabályait is könnyen kikerülő eljárásokat tesztelnek egyes cégek.
Számos eljárásnál ugyanis nem eldöntött, hogy a szabadon végezhető nemesítést takarja, vagy génmódosítást.
A szakemberek a legmodernebb technológiák alapos vizsgálatát sürgetik, a kockázatok feltérképezésére. Brüsszel most kezdett foglalkozni a kérdéssel, a magyar álláspont szerint minden ilyen beavatkozás génmódosításnak minősül.
A Magyar Nemzet cikke szerint ráfizethet Budapest a metrófelújításra. A lap úgy tudja, a kormány által meghatározott 137 és fél milliárd forintos keretnél legalább 30-40 milliárd forinttal többet kellene a 3-as vonal felújítására költeni a tenderre beérkezett ajánlatok alapján. A lap szerint a vágányépítési pályázatra érkezett árajánlat miatt léphetik át jelentősen a keretösszeget. A különbözetet vagy az államnak kellene kipótolnia, vagy a fővárosnak kellene előteremtenie.
A Magyar Idők cikkéből kiderül: már csak napok kérdése, és elérhetővé válik az Otthon melege program kifejezetten gázkonvektorok cseréjét érintők köre. Azoknak ugyanakkor, akik lakásuk energiahatékonyságának növelését más korszerűsítéssel, állami támogatással kívánják elérni, sietniük kell a pályázáshoz szükséges dokumentumok beszerzésével, azok ugyanis már csak egy hétig nyújthatók be.
A Magyar Nemzet arról ír, hogy a Magyar Dinnyetermelők Egyesülete hamarosan tárgyalóasztalhoz ül a multikkal, hogy a szerintük káros bolti akciókról egyeztessenek. A szövetség a beszerzési ár alatti árusítást szeretné minimalizálni, a kereskedőcégek nyitottak a tárgyalásra.
A Világgazdaság összeállításából kiderül:
a következő egy-két hétben bejelenthetik a csoportos létszámleépítést a felszámolás alatt álló Palóc Nagykereskedelmi Kft.-nél,
és várhatóan június közepétől kifizethetik a dolgozókat az Állami Bérgarancia Alapból. Egy helyi szakszervezeti vezető a lapnak elmondta: az érintett munkavállalóknak három-négy havi fizetéssel tartozik a salgótarjáni központú kiskereskedelmi cég, a kifizetetlen bérek elérik a 200-300 millió forintot.
A Portfolio összeállításából kiderül:
az elmúlt évek szárnyalása után a digitális valuták piaci kapitalizációja vetekszik a legnagyobb amerikai vállalatokéival.
Mára már több mint 800 fajta kriptopénz létezik, ezek közül a legnagyobb a Bitcoin, amely piaci kapitalizációja mára meghaladja a 36 milliárd dollárt.
A Napi.hu a Bruxinfóra hivatkozva arról ír, hogy a német kormány szerint meg kellene fontolni, hogy a kohéziós alapok megőrzését 2020 után a jogállamiság alapelveinek betartásához kössék, vagyis az eddigieknél is több és szigorúbb feltételhez kötné a támogatások kifizetését a német kormány felzárkóztatási politika jövőjéről szóló, úgynevezett pozíciós papírja, amely úgy tűnik, megnyitotta a vitát a következő többéves pénzügyi keretről.
A Pénzcentrum.hu cikke szerint
a brit szülők közel 60 százaléka elismerte, hogy időnként hozzányúl gyermeke megtakarításához.
Átlagosan évente nagyjából 50 fontot, azaz mintegy 17600 Forintot vesznek el a szülők, leggyakrabban az iskolai ebédre, parkolásra, és az iskolai kirándulás egy részére. A szülők 34 százaléka ráadásul nem is mindig adja meg tartozását gyermekének.