eur:
412.3
usd:
396.5
bux:
79357.86
2024. december 23. hétfő Viktória
CEU-ügy: kemény üzenet Áder Jánosnak

CEU-ügy: kemény üzenet Áder Jánosnak

Csaba László közgazdász, a CEU egyetemi tanára az InfoRádiónak úgy nyilatkozott, félreértések sorozata figyelhető meg a CEU-ügyben, és Áder János köztársasági elnök ötlete az intézmény megmentésére nem reális, csak a közvélemény befolyásolását célozza.

A CEU ügyében a félreértések és félremagyarázások sorozata figyelhető meg - vélekedik Csaba László közgazdász, egyetemi tanár. A CEU oktatója az InfoRádió kérdésére úgy fogalmazott, nagy élvezettel hallgatja, amikor felszólítják az egyetemet a tárgyalásra, miközben senki sem volt hajlandó tárgyalni az egyetem vezetésével, még akkor sem, amikor az amerikai kormány kétszer hivatalos formában erre szólította fel a magyar kormányt.

"Egészen konkrétan volt egyszer egy negyedórás beszélgetés, amikor Palkovics államtitkár úr fogadta a rektorunkat, és azt mondta, nincs miről tárgyalni, az egyetem tartsa be a törvényt, amit még el sem fogadtak akkor" - mondta Csaba László, és jelezte, szerinte

ez elég messze van attól a fogalomtól, amit a hétköznapi életben, a jogban vagy a diplomáciában tárgyalásnak neveznek,

ahol a felek kifejtik az álláspontjukat, és próbálnak valamilyen közös eredményre jutni.

"Ha az a kormányzat üzenete, hogy a törvényt, amelyet meghoz, azt végre kell hajtanunk, akkor félreértik a jogállamiság lényegét, ez nem így működik sehol sem" - figyelmeztetett a közgazdászprofesszor, szerinte olyan általános jogelveket, mint például az ésszerű határidő és költség szempontja, teljesen figyelmen kívül hagytak a döntés meghozatalakor.

Áder János kedden a Trefort gimnáziumban azt mondta, szerinte könnyen meg tudná oldani a CEU a problémát, csak találnia kell egy New York államban működő egyetemet, hogy az végezze ottani képzéseit, és ezzel teljesítené a magyar felsőoktatási törvény egyik új előírását.

Az államfő felvetését különösnek minősítette Csaba László, mert szerinte ez az amerikai kapcsolat már a kezdetek óta megvan, nem kell külön létrehozni. 

"A CEU egy amerikaiak által Amerikában alapított, ott akkreditált egyetem, amely történetesen Magyarországon működik" - mondta az egyetemi tanár, és alátámasztásul közölte, a tanszékét épp az idei év elején akkreditálta újra a New York államban működő akkreditációs bizottság.

"Ezek a felvetések nem reálisak, célt tévesztettek. Valószínűleg a közvélemény egy részét befolyásolni lehet velük, de

a tényeket nem lehet megváltoztatni"

- mondta Csaba László.

Minden eddigi hírünk a CEU-ügyről

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napvilágot láttak Donald Trump bukott jelöltjének kihágásai: prostitúció, drogok, korrupció

Napvilágot láttak Donald Trump bukott jelöltjének kihágásai: prostitúció, drogok, korrupció

A CBS News megszerezte az amerikai képviselőház etikai bizottságának jelentését, melyet Matt Gaetz volt floridai képviselő ügyében állítottak össze, melyben részletesen képet festenek korábbi visszaéléseiről. Donald Trump megválasztott amerikai elnök Gaetzet jelölte igazságügyi miniszternek novemberben, aki azonban egy hét után visszalépett a kinevezéstől, mivel tudósítások szerint több republikánus szenátor elutasította a jóváhagyását az eddig csak sejtett vétségei nyomán. Noha a politikust újraválasztották, előző és új mandátumáról is lemondott a füstbe ment kinevezésekor.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 14:20
×
×
×
×