Tóth Bertalan, a szocialista párt frakcióvezetője a miniszterelnök hétvégi interjújára reagált, amelyben a kormányfő úgy fogalmazott, hogy sokaknak viszket a tenyere a tüntetéshullám láttán. A politikus viszont úgy látta, hogy ma
a tudás és a teljesítmény világa áll szemben az ostoba önkénnyel és a hazug elnyomással, a Fidesz világával szemben.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára válaszában aláhúzta, hogy Magyarországon szólás- és gyülekezési szabadság van, amellyel bárki élhet, persze mindez nem jelenti azt, hogy középületeket be lehetne festeni, meg lehetne rongálni.
Úgy vélte, hogy
ma Magyarországon kampány-főpróba zajlik, össztűz alatt van a nemzeti politika.
Szél Bernadett, az LMP társelnöke szerint az a harci hevület, amit a kormányoldalon produkálnak, nem leplezi el a Fidesz valódi célját, mégpedig azt, hogy boltolhassanak az oroszokkal. Mint mondta:
aki a Fideszre szavaz, az Putyinra szavaz.
Ma ugyanis nem Brüsszel, Washington és Berlin veszélyezteti az ország függetlenségét, hanem Moszkva - fogalmazott a képviselő.
Dömötör Csaba válaszában hangsúlyozta, hogy a kormány a nemzeti érdekeket és a nemzeti függetlenséget szolgálja,
a paksi bővítés pedig az ország energiabiztonságának záloga.
Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője az 50 éve elhunyt egykori német szövetségi kancellárra, Konrad Adenauerre, és eredményeire emlékeztette képviselőtársait. Válaszában Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára is úgy látta, hogy a német politikus halálával egész Európa óriási egyéniséget veszített el.
Szávay István, a Jobbik képviselője
egyértelmű kommunikációt várt a kormánytól mind a CEU, mind a civil szervezetek átláthatósága ügyében,
mert - mint mondta - a Fidesz folyamatosan kettős kommunikációt folytat.
Rétvári Bence válaszában a rámutatott, hogy a kormányzat tiszta, átlátható viszonyt kíván teremteni a civil szervezetek külföldi támogatásának ügyében, majd az államtitkár
a Jobbik politikáját kritizálta, mert - mint mondta - odaálltak a Soros-egyetem és a Soros György üzletember által támogatott szervezetek mögé.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője az Európai Bizottság energiauniós tervét kritizálta, amellyel a politikus szerint a bizottság kivonná az energiaárak meghatározását a tagállamok hatásköréből, ez pedig radikális áramár-emeléshez vezetne Magyarországon.
Aradszki András, a fejlesztési tárca államtitkára maga is úgy látta, hogy az Európai Bizottság terve súlyosan sérti a szubszidiaritás és az arányosság elvét, ráadásul energiaár-növekedést eredményezne, ezért a kormánynak fel kell lépnie ellene.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!