Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós

Földváryné Kiss Réka: "Ez nagyon messze van az igazságszolgáltatástól"

Az 1956-os forradalmat és szabadságharcot követő megtorlás halálos ítéleteinek többségét nem jogot végzett bírók mondták ki - húzta alá Földváryné Kiss Réka. A Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökével készült teljes beszélgetést ma este hallgathatják meg az InfoRádió Aréna című műsorában.

A korábbi ügyészi és bírói kar az 1956-os forradalom és szabadságharc után nem volt kész arra, hogy levezényelje a megtorlásokat – olvasható a Kúria, a Legfőbb Ügyészség és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága által nemrég nyilvánosságra hozott kutatásban.

"Ezek között a pályaképek között van olyan, akit polgári bíróként akarnak büntetőügyekbe belevinni és végigcsináltatni vele a megtorlást és próbál kibújni és azt mondani, hogy én ebben járatlan vagyok, nem vagyok felkészült, nem tudok ebben részt venni és elbocsájtják és vannak bizony olyanok, akik végig csinálják az '50-es éveket, nagyon súlyos ítéleteket hoznak, tehát benne vannak a törvénysértésekben és mégis azt mondják, hogy nem" - mondta Földváryné Kiss Réka.

Az ügyészeknél hasonló volt a helyzet, tehát az '56-utáni megtorlásokban résztvevő bírák és ügyészek többségének nem volt jogi diplomája – tette hozzá a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnöke.

"A legtöbben egy  úgynevezett bírói-ügyészi akadémiát végeznek. Ez egy hathetes politikai gyorstalpaló meg egy tíz hónapos képzés, tehát nincs egy év, ami alatt ezek a sokszor érettségivel sem rendelkező emberek bekerülnek a jogszolgáltatásba, nem mondok igazságszolgáltatást, mert ez nagyon messze volna attól" - hangsúlyozta Földváryné Kiss Réka.

A teljes beszélgetést pénteken este 6 órától, az InfoRádió Aréna című műsorában hallgathatják meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: amikor Magyarország nem a maga ura, mindig ráfázik

A békepárti országjárás Kecskeméten folytatódott szombaton, ahol Orbán Viktor miniszterelnököt Csiszár Jenő kérdezte. Az esemény a jelenlegi világ-és belpolitikai helyzetre, a békepárti álláspont kiemelt szerepére és Magyarország biztonsági érdekeire koncentrált.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Sugárzásveszélyre figyelmeztetnek Csernobilban, puccsot szerveznek Moszkvában - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását. Bassár el-Aszad bukott szíriai diktátor egykori hívei szervezkednek Moszkvából, a céljuk, hogy felkeléseket szítsanak az új kormány ellen, és visszaszerezzék elvesztett befolyásukat. Állítólag már 50 ezernél is több harcost számlál a mozgalom. Oroszország tengeri blokáddal válaszolhat az ukrán kikötőkből induló áruszállítmányokra az orosz tartályhajókat ért ukrán dróntámadások után. Ez az akció azonban sok veszélyt rejt: Moszkva pontosan a növekvő veszteségek miatt vonult vissz a Fekete-tengerről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×