Infostart.hu
eur:
385.35
usd:
332.04
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Budapest lesz a biciklisek paradicsoma?

Mintegy harminc kerékpárosfejlesztést bonyolítanak le 2020-ig Budapesten, a rendszert áttekintik, ami nem jelenti azt, hogy a kerékpáros közlekedést vissza akarnák fejleszteni - mondta Tarlós István főpolgármester a Karc FM csütörtöki Spájz című műsorában.

A fővárosban az utóbbi öt évben mintegy negyven kerékpárosfejlesztést valósítottak meg, ezt a programot folytatják, és a következő években még 29-et bonyolítanak le - közölte Tarlós István, hozzátéve: szó sincs arról, hogy itt bárki visszafejlesztésről akarna gondolkodni.

Mint elmondta, szerdán "jó szellemű" megbeszélését folytattak a kerékpárosok küldöttségével, és meg is hívta őket a következő szakmai egyeztetésre.

"Mi jóindulattal és tárgyilagosan állunk a kérdéshez az arányosság és a biztonságra törekvés szándékával" - fogalmazott Tarlós István.

Hozzátette, a rendszert felülvizsgálják, áttekintik, hogy öt év alatt hova jutott el a fővárosi kerékpáros közlekedés helyzete.

Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×