Infostart.hu
eur:
380.13
usd:
317.15
bux:
128194.87
2026. január 29. csütörtök Adél

Minden, amit az óraállításról tudni kell

Vasárnap hajnalban kezdődik a nyári időszámítás Magyarországon. Az órákat hajnali 2 órakor 3 órára kell átállítani. A nyári időszámítás mellett érvelők szerint energiát spórolhatunk meg így, ám a kritikusok szerint a kedvező hatások nem feltétlenül valósak.

Európában a nyári időszámítás március utolsó vasárnapján kezdődik és október utolsó vasárnapjáig tart. Ennek megfelelően minden évben más dátumra esik, de az átállítás napja mindig vasárnap, vagyis Magyarországon az órákat március 27-én kell hajnali 2-ről 3-ra állítani. 

Hanganyag: Sipos Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A Liverpool hatig jutott, a Real Madrid és PSG nincs a legjobb nyolcban

Tizennyolc mérkőzést játszottak egyszerre a Bajnokok Ligája ligaszakaszának utolsó fordulójában. A nyolcaddöntőbe jutott az Arsneal, a Bayern, a Liverpool, a Tottenham, a Barcelona, a Chelsea, a Sporting és a Manchester City. A Real Madrid kilencedikként, az Inter tizedikként, a PSG tizenegyedikként pótvizsgázik.
inforadio
ARÉNA
2026.01.29. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×