Infostart.hu
eur:
363.28
usd:
314.9
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Köztulajdonba kerülhet a Főgáz - lapszemle

A Magyar Nemzet cikkéből kiderül: még az idén köztulajdonba kerülhet a Főgáz. A napi.hu a legveszélyesebb munkahelyekről készített összeállítást.

A Magyar Nemzet cikkéből kiderül: még az idén köztulajdonba kerülhet a Főgáz. A társaság főigazgatója a lapnak úgy nyilatkozott: még az idén év végéig megszülethet a megállapodás a német RWE és az állami tulajdonban lévő MVM között a Főgáz 49 százalékos részesedésének megvásárlásáról. A cég többségi tulajdonosa a főváros marad.

Az index arról ír, hogyan vihetjük át szabályosan a maradék szabadságunkat jövőre. A hatályos jogszabályok szerint erre március 31-éig van lehetőség, a szabadságot azonban kiváltani nem lehet - csak ha a munkaviszony megszűnik.

A napi.hu a legveszélyesebb munkahelyekről készített összeállítást. Az idei év első kilenc hónapjában több mint 11 ezer regisztrált munkahelyi baleset történt Magyarországon, amelyből 53 végződött halállal. A legveszélyesebb a gép- és feldolgozóipar, területileg pedig a főváros és környéke - derül ki a statisztikákból.

A Magyar Nemzet cikkéből kiderül: tíz százalék alá csökkentené a személyi jövedelemadó kulcsát a Nemzetgazdasági Minisztérium. A szaktárca adóügyi helyettes államtitkára a lapnak úgy nyilatkozott: a korábbi, kétkulcsos rendszer többeket adócsalásra sarkallt, és sokan a magas teher miatt kereshettek maguknak más országban otthont. Hozzátette: a mostani elképzelés akkor valósulhat meg, ha sikerül tartósan 3 százalék alatt tartani a költségvetési hiányt.

A pénzcentrum.hu arra hívja fel a figyelmet, hogy az esetenkénti ítéletidő ellenére is kötelesek az ingatlantulajdonosok havassá és jegessé vált járdáikat tisztítani, aminek kiadásaira érdemes előre gondolni. Ha ugyanis ez elmarad, akár 50 ezer forintos bírságot is kiszabhatnak a hatóságok a tulajdonosra.

Az index az elefántokról készített összeállításából kiderül: az ormányosokkal kapcsolatban sok tévhit él az emberekben. Nem igaz például, hogy a nagy testű állatok az ormányukkal isznak, és az sem, hogy szeretik a mogyorót. Az viszont bizonyított tény, hogy hallanak a lábukkal. Hogy mi mindent tudnak, vagy éppen nem tudnak az elefántok, arról az indexen olvashatnak.

A napi.hu a csökkenő aranyárfolyam kapcsán arról készített összeállítást: érdemes-e már most vásárolni, illetve mikor éri el azt a szintet, amikor már konzervatív befektetésként, biztos menedékként beszélhetünk a nemesfémről. A nemesfémek között most elsősorban a platina lehet jó befektetés, hiszen jelenleg nagyjából 10 százalékkal többet ér az aranynál.

A portfolio.hu a legújabb mobilpiaci innovációt, a kétkijelzős mobiltelefont mutatja be. A fejlesztést egy orosz startup cég mutatta be a múlt héten. A készülék egyik oldalán egy hagyományos LCD-érintős képernyő, a másikon egy fekete-fehér e-könyv olvasó található. Az androidos mobil először Oroszországban, Németországban, Franciaországban, Ausztriában és Spanyolországban kerül a polcokra, közel 500 eurós, azaz nagyjából 150 ezer forintos áron.

A pénzcentrum.hu összeállítást közöl a világ legjobb partijairól, vagyis leggazdagabb egyedülálló férfiairól. A lista élén az amerikai Paul Allen áll több mint 15 milliárd dolláros vagyonával, aki 60 éves és a Microsoft társalapítója. Õt követi az olasz Giorgio Armani, aki 79 éves és közel 11 milliárd dolláros vagyon egyedüli elköltője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×