Infostart.hu
eur:
385.33
usd:
330.99
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Oszkónak részvényopciója van a Wizz Airben

Oszkó Péter és a Wizz Air is cáfolta, hogy a volt miniszter tulajdonos lenne a cégben, részvényopciója van.

Oszkó Péter nem tulajdonos és nem is alapító a Wizz Airben - közölte az Index kérdésére a Wizz Air kommunikációs osztálya. Az Origónak viszont Oszkó Péter azt mondta, hogy az igazgatósági tagsághoz kapcsolódó szokványos részvényopciója van a Wizz Airben, de tulajdonrésze nincs, és soha nem is volt.

Az MTI megkeresésére a külföldön tartózkodó volt miniszter azt válaszolta, a legutóbbi blogbejegyzésében már mindent leírt, amit akart. A február 10-i írás szerint elismeri, hogy többek számára zavaró lehet, ha szembesül vele, hogy miközben a Malév megmentése ügyében "volt miniszterként részletes nyilatkozatokban igyekszik megvédeni magát Budai Gyula támadásaitól, nem hozta még határozottabban nyilvánosságra a Wizz Air igazgatóságában elnyert tagságát".

Azt írta, a korábbi eseményeknek semmi köze nem volt az igazgatóságban jó egy évvel később elnyert tagságához. Hozzátette, hogy a Wizz Air eddigi gyakorlata szerint bár a kinevezések mindig is nyilvánosak voltak, azokat a cég külön soha nem kommunikálta.

Írt arról is, hogy minisztersége lezárultával semmilyen módon nem foglalkozott a Malév ügyeivel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×