Infostart.hu
eur:
364.61
usd:
320.49
bux:
144176.03
2026. július 23. csütörtök Lenke

ORFK: még tart a nyomozás az iszapömlés ügyében

Még tart a nyomozás a vörösiszap-katasztrófával kapcsolatban indított ügyben - közölte Bényi Mónika, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője.

A szóvivő az MTI érdeklődésére azt mondta: valójában nem éltek vádemelési javaslattal az ügyészség felé, jelenleg még csak az iratismertetés folyik az ügyben. Ez azt jelenti, hogy az ügy még nyomozati szakaszban van - tette hozzá.

Ruttner György, a Mal jogi képviselője azt közölte, hogy még tart a nyomozás a tavaly októberi vörösiszap-katasztrófa ügyében. Hozzátette: várhatóan nem lesz minden gyanúsítottat érintő vádemelési javaslat. Kitért arra, hogy az ügynek jelenleg 14 gyanúsítottja van, mindannyian a Mal egykori és jelenlegi dolgozói.

Az ügyvéd az eljáró védőügyvédek nevében elmondta: abban eddig valamennyi szakértői vélemény megegyezik, hogy az iszaptározó falának a kiszakadását elsődlegesen talajtörés okozhatta.

Ruttner György szerint a nyomozás eddigi adatai alapján még nem indokolt a vádemelés. A jelenlegi üzemeltetőknek nincsen közük a létesítmény kivitelezéséhez, engedélyezéséhez - mondta a Mal jogi képviselője.

Magyar György, a sértettek egy csoportjának jogi képviselője kedden azt közölte az MTI-vel, hogy befejezte a vörösiszap-katasztrófával kapcsolatban indított nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) és az ügy iratait vádemelési javaslattal küldi meg a Veszprém Megyei Főügyészségnek. Az ügyvéd hozzátette: a vádemelési javaslatban halálos tömegszerencsétlenséget okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége és más bűncselekmények szerepelnek. Mint elmondta, a sértettek, akiket ők képviselnek, több tucatnyian vannak; nekik vagy a hozzátartozójuk halt meg, vagy ők maguk súlyosan megsérültek.

A Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. Ajka melletti egyik iszaptározójának a gátja tavaly
október 4-én szakadt át. A vörösiszap három települést öntött el: Devecsert, Kolontárt és Somlóvásárhelyet. A katasztrófa következtében tíz ember meghalt, több mint százhúszan megsérültek, több száz ház vált lakhatatlanná.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Íme, a legmagasabb ponthatárok, a legnépszerűbb intézmények és más fontos adatok

Csütörtök este kihirdették a 2026. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárait. Az idei felvételi eredmények alapján 2026 szeptemberében 101 572 hallgató kezdheti meg tanulmányait a magyar felsőoktatásban. Az idei bejutási arány 72 százalékos, vagyis a jelentkezők közel háromnegyede felvételt nyert.

Ezermilliárd forintnyi ügyben tett feljelentést a kormány

Négy, az Eximbankhoz kötődő ügyben, összesen 1000 milliárd forintos értékű ügyekben tett feljelentést a kormány, köztük a volt Sofitel-szálló, a Duna Aszfalt és a dunakeszi járműjavító ügyében – mondta a kormányzati tájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
Tisza-kormány: fontos bejelentéseket tett Magyar Péter, újabb visszaélési ügyekben indul eljárás

Tisza-kormány: fontos bejelentéseket tett Magyar Péter, újabb visszaélési ügyekben indul eljárás

Csütörtökön szóvivői tájékoztatót tartott a Tisza-kormány, amelyen Magyar Péter miniszterelnök is személyesen részt vesz. A kabinet több fontos bejelentést is tett, többek között a politikusok vállalati szerepvállalásáról és béréről, a vényköteles gyógyszerek áfájának eltörléséről, az azbesztkrízis kezeléséről, valamint a vagyonosodási vizsgálatokról és a költségvetési ügyekben tett újabb feljelentésekről. Eközben az NKA-ügyben őrizetbe vettek egy Fidesz-frakciós munkatársat, az akkumulátorgyárakban megszaporodtak a környezetvédelmi ellenőrzések, és Lázár János ellen tiltott pártfinanszírozás miatt büntetőeljárás indulhat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×