Infostart.hu
eur:
385.55
usd:
330.57
bux:
0
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Összedőlt cirkuszi sátor, sétálókra zuhant fa - viharos széllel érkezett a hidegfront

A viharos szél következtében több településen is fák dőltek az utakra, villanyvezetékre Pest megyében. Pécsen összedőlt egy cirkuszi sátor, Balatonföldváron pedig egy kidőlt fa okozott súlyos sérülést.

A viharos szél következtében több településen is fák dőltek az utakra, villanyvezetékre Pest megyében hétfő este - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.

Loch Erika, a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője elmondta: Gödön, Vácon, Biatorbágyon és Mogyoródon is fakidőlésekhez kellett kivonulniuk a tűzoltóknak. Két esetben az útról kellett eltávolítani az akadályt képező fát, de villanyvezetékre és kerítésre is zuhant fa a nagy szél miatt.

Egy cirkuszi sátor dőlt össze

Összedöntött egy cirkuszi sátrat a hirtelen feltámadt viharos szél hétfőn Pécsen, de senki nem sérült meg.

"Ez nem is egyszerű vihar, hanem tornádó volt. Megemelte a sátrat és a pótkocsit, megtekerte, majd a földhöz vágta" - mondta Ádám Mátyás, az Adam's cirkusz igazgatója az MTI tudósítójának a helyszínen, miközben a zuhogó esőben szemlélte a romokat. Hozzátette: a felesége és a násza az utolsó pillanatban jött ki az építményből.

Úgy véli, az Expo Center külső parkolójában egyébként szakszerűen felállított sátor fémszerkezete menthető, de a ponyva biztosan tönkrement, a kárukat ötmillió forintra becsülik.

"Biztosítást nem kötnek velünk, miután egy cirkusszal néhány évvel ezelőtt hasonló eset történt. Hogy mi lesz ezután? Semmi. Éhen halunk, mert nem bírunk dolgozni" - mondta megrendülten.

A tizennyolc tagú társulat hetente hat előadást tart főként Magyarországon, de gyakran szerepelnek külföldön is. "Pécsre szerdán érkeztünk. Eddig hat előadásunk volt, és a következő hat napra további tízet terveztünk" - mondta a cirkuszigazgató.

Sétálókra zuhant a fa

Balatonföldváron két sétáló német állampolgárra zuhant egy kidőlő fa, egyikük súlyosan megsérült - tájékoztatta Bíró Gábor, a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-t .

A fa a feltámadó viharos szél miatt dőlt ki. A másik német állampolgár nem sérült meg - mondta a sajtóreferens.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×