Infostart.hu
eur:
385.62
usd:
331.09
bux:
122311.2
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Nem meglepő, hogy egyre több óvodás lesz beteg

Egyre több a beteg gyerek az óvodákban. A panaszokat 80-90 százalékban vírusok okozzák, így ezekben az esetekben általában nincs szükség antibiotikumra.

Nem meglepő, hogy a nyári napok után ilyenkor több óvodás kap el valamilyen betegséget - mondta az InfoRádióban a Semmelweis Egyetem gyermekorvosa. Veres Gábor kifejtette: a közösségbe kerülve gyakori a náthával, lázzal járó vírusfertőzés.

Az orvos emlékezetett rá, hogy a láthatóan szenvedő, lázas és csúnyán köhögő kisgyermekeket nem ajánlott közösségbe vinni.

A fertőzések nagy részét valamilyen vírus okozza, így Veres Gábor szerint általában nincs szükség antibiotikumra, ám hidegrázással járó magas láz esetén érdemes elvinni orvoshoz a gyereket.

Fontos hogy kiegyensúlyozottan táplálkozzon és sok gyümölcsöt egyen a gyermek, így megfelelő mennyiségű C-vitamin kerüljön a szervezetbe, de az nem helyes, ha két-három multivitamint is ad a szülő, mert a több nem mindig jobb - fejtette ki.

Hanganyag: Kálló Izabella és Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×