Infostart.hu
eur:
354.94
usd:
304.81
bux:
131650.48
2026. május 27. szerda Hella

Az SZDSZ júniusi küldöttgyűlése dönthet a teljes tisztújításról

Júniusra összehívják az SZDSZ küldöttgyűlését, amely dönt az SZDSZ nevének esetleges megváltoztatásáról, a párt új alapszabályáról és a teljes tisztújításról, valamint az Országgyűlésből kiszorult liberális párt új politikai stratégiájáról - közölte az SZDSZ.

A közlemény szerint az SZDSZ ügyvivői testülete azt javasolja, hogy a párt országos tanácsa május 29-én - a tagságmegújítási folyamat lezárultával - tartsa következő ülését. Az országos tanács feladata lesz, hogy júniusra összehívja a párt küldöttgyűlését.

Az ügyvivői testület ülésén Retkes Attila bejelentette, hogy május 1-jétől társadalmi megbízatásban látja el a pártelnöki feladatokat.

Retkes Attila múlt keddi sajtótájékoztatóján közölte: az SZDSZ nem fog megszűnni, a liberális párt a parlamenten kívül is hallatja majd hangját. A politikus kijelentette: ő maga és a párt ügyvivői testületének többsége még nem mond le, nem hagyja sorsára a pártot, a következő két hónapot még végigviszik.

Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: átvizsgálnak minden régi mozdonyt, visszavonnak 943 diplomata-útlevelet, azbesztügyben lakossági egészségi vizsgálat indul

Kormányszóvivői tájékoztató: átvizsgálnak minden régi mozdonyt, visszavonnak 943 diplomata-útlevelet, azbesztügyben lakossági egészségi vizsgálat indul

Kormányszóvivői tájékoztatót tartottak a Miniszterelnökségen. Átvizsgálják a Lázár János idejében bérelt összes mozdonyt a kelenföldi tűz után. A kormány ülésezett, kormányhatározatok is születtek. Szeptember 1-ig nyilvánosságra hozzák a kórházi fertőzési adatokat. Visszaállítják az oktatásban dolgozók kollektív jogait, és felülvizsgálják a Klebelsberg Központ működését és az intézményfenntartási rendszert. „Nem beszántani szeretnénk, csak radikálisan javítani a működést”. Lehámozzák a politikát az iskolák és a Klebelsberg Központ hétköznapi működéséről – hangzott el a válasz az InfoRádió kérdésére.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×