Infostart.hu
eur:
358.99
usd:
309
bux:
130632.44
2026. május 22. péntek Júlia, Rita

Náray Tamás: Nincs létjogosultsága a historikus ruháknak

A magyar motívumok inkább külföldi tervezők kollekcióiban jelennek meg, a magyar ruháknál erre nincs annyira szükség - mondta Náray Tamás divattervező a XXI. Század Intézet Skót szoknya versus bocskai címet viselő, a XXI. századi magyar identitással foglalkozó konferencián. Náray Tamás szerint Magyarországnak nagy gyakorlata van a félremagyarázásban, ez az oka annak, hogy politikai csoportok kisajátíthatnak bizonyos motívumokat.

A nemzetközi porondon bizonyos magyar virág- vagy csokormotívumok megjelenhetnek egy annak megfelelő stílusban kialakított ruházati kollekcióban, míg Magyarországon ez nem elképzelhető, de nem is rá szükség direkt módon - mondta Náray Tamás divattervező a XXI. Század Intézet Skót szoknya versus bocskai címet viselő konferencián.

Kiemelte: a divat nem arról szól, hogy népies vagy historikus öltözékeket mai anyagból elkészítenek, hiszen az a világ elmúlt. Egy tervezőnek a régi dolgokat át kell dolgoznia, újra kell értelmeznie, és adaptálnia kell az új öltözékekbe, ha talál benne olyat - tette hozzá Náray Tamás.

A divattervező szerint Magyarországnak nagy gyakorlata van a félremagyarázásban és félreértelmezésben, ez az oka annak, hogy egyes politikai csoportok kisajátíthatnak bizonyos motívumokat.

A motívumok a történelmi múltunk része, és az lenne a szerencsés, ha a helyükön is maradnának a múzeumokban és a könyvekben - vélekedett Náray Tamás. Hozzátette: nem látja létjogosultságát a historikus öltözékek előállításának.

Hanganyag: Litauszky Balázs

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

A szlovák Alkotmánybíróság megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság korábbi döntését, és kimondta, hogy a magyar földtulajdonos alkotmányos panaszai jogosak voltak. A döntés értelmében ismét el kell ismerni Bositsék tulajdonjogát azokra a földterületekre, amelyeket az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva próbált elkobozni.

Horn Gábor: most legalább akkora a feladat, mint 1990-ben, csak nincs annyi idő elvégezni

Nem kormányváltás, hanem rendszerváltás történt – így értékeli a Tisza Párt kétharmados győzelmét a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke. Horn Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt: még legalább egy hónap kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi várható az új kormánytól.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×