Infostart.hu
eur:
356.3
usd:
314.1
bux:
139158.31
2026. június 24. szerda Iván

Még nem lehet tudni, mit kezd az új tulajdonos a Bem mozival

Lejárt a Bem, a Hunnia és az Európa mozikra kiírt pályázat - közölte a Budapest Film Zrt. igazgatója.

Port Ferenc elmondta: a három épület közül csak a Bem mozira érkeztek ajánlatok, a Budapest Film Zrt. a héten kötött meg a szerződést a nyertes pályázóval, aki nem járult hozzá, hogy a szerződés hatályba lépése előtt nyilvánosságra hozzák a nevét, és azt sem, hogy milyen tervei vannak az épülettel.

Hozzátette: a szerződést várhatóan egy másfél hónap múlva hagyja jóvá a Fővárosi Önkormányzat Gazdasági Bizottsága.

Port Ferenc hangsúlyozta: az új tulajdonos dönti el, hogy a szerződés hatályba lépése után még meddig üzemelhet a jelenleg Bem Filmturkáló néven üzemelő mozi.

Az Európa és a Hunnia épületére szeptember 29-től adható be újra pályázat.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×