Infostart.hu
eur:
356.32
usd:
314.2
bux:
139128.06
2026. június 24. szerda Iván

Demonstrációba kezdett egy izsáki gazda

Több millió forintos kintlevősége miatt demonstrációba kezdett egy izsáki mezőgazdasági vállalkozó hétfőn a Csongrád megyei Röszke mellett egy felvásárló cég, a Gabona Komplex Kft. bejárata előtt.

Tóth Sándor az okokról elmondta: tavaly hatvan tonna olajnapraforgót szállítottak a cégnek ötmillió forint értékben, melyből csaknem egymillió forintot ki is fizettek. A Gabona Komplex Kft.-vel integrált termelés folyt, ami azt jelenti, hogy a cég adta a műtrágyát és a vetőmagot 1,6 millió forint értékben. Ezt levonva a tartozásból még így is további kétmillió forint jár a Meto Fruct Kereskedelmi Bt.-nek.

A családi vállalkozás vezetője elmondta: tavaly október elsején és másodikán leszállították az árut, a fizetési határidő pedig egy hónappal később lejárt. Azóta időnként kis összegeket kapnak, de a teljes járandóságot még így sem fizették ki. Miután családja a mezőgazdaságból él, így a hiányzó jelentős összeg miatt késnek a tavaszi munkálatokkal is, ezért a pénzét megpróbálja így megszerezni. Hozzátette: addig demonstrál, míg meg nem kapja azt.

A felek tavaly kerültek először kapcsolatba egymással, a vállalkozó a Röszke melletti felvásárlóval egy üzletkötőn keresztül vette fel a kapcsolatot. Az üzletkötőt azóta elbocsátotta a cég, neki pedig minden héten megígérik, hogy fizetnek. Úgy tudja, hogy rajta kívül vannak még károsultak.

A Gabona Komplex Kft. tulajdonosát és ügyvezetőjét is kereste az MTI személyesen és telefonon is, egyikük sem volt elérhető, sőt a cég telephelyén sem veszik fel a telefont. A cégtáblákat hétfő reggelre leszerelték.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×