Infostart.hu
eur:
364.27
usd:
315.57
bux:
149659.65
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

Orbán megijesztette a nyugdíjasokat

Sokak érdeklődését felkeltette Orbán Viktornak egy májusi, zártkörű rendezvényről kiszivárgott beszéde, de általában nem helyeselték az elhangzottakat - derül ki a Népszabadság számára készített Medián-felmérésből.

A közvélemény-kutatásban arra voltak kíváncsiak, hogyan vélekednek az emberek a kiszivárgott Orbán-beszédről. Alig több mint két hét elteltével három emberből kettő hallott a Fidesz elnökének gondolatairól, a nyugdíjasok körében még többen, négyből hárman. A legnagyobb elutasítást az a javaslat kapta, amelyet azóta fideszes és kereszténydemokrata vezetők is igyekeztek finomítani, vagyis hogy reálértéken fagyasszák be a nyugdíjakat. A Fidesz első embere a jelek szerint hibát követett el a nyugdíj befagyasztásával és néhány nagyberuházás átvilágításával esetlegesen a munkálatok átmeneti leállításával, mert az emberek jelentős részét komolyan meg lehet ijeszteni a gazdasági megszorítások rémével. A válaszadók jelentős része egyáltalán nem ebben látja a kiutat a gazdasági nehézségekből.

A Magyar Nemzet arról számol be, hogy egy ideig gyűjtötték azoknak a betegeknek a nevét a Semmelweis Egyetemen, akik egy speciális mentőautó segítségével talán megmenthetőek lettek volna, de a szakemberek szerint a Magyarországon működő speciális mentőautó nem a megfelelő feladatokat látja el. Az ÁNTSZ bekérte a listát, és vizsgálatot indított a halálesetek ügyében. A listán kilenc beteg neve szerepel.

Az index.hu tippeket ad a nyári mobiltelefon-használathoz. Nyáron több tízezer forintot elkölthetünk a mobilszolgáltatónknál. A portál összeállításában megmutatja, hogyan kerülhető el a fölösleges költekezés, de az is kiderül, hogyan szórhatjuk el a pénzünk webkettes szolgáltatásokra. Volt rá példa, hogy valaki egy hét külföldi tartózkodás után nagyjából félmillió forintos számlát kapott a mobilszolgáltatójától, mert ugyanúgy böngészett és levelezett, mint odahaza, ahol jóval alacsonyabbak a tarifák. Érdemes tehát nagyon odafigyelni a mobiltelefon használatára, és nemcsak külföldön, hanem a határok mentén is, mert a külföldi mobilszolgáltatók sok helyen belógnak Magyarország területére.

A Napi Gazdaság az Egyesült Államok kelet-európai turisztikai kampányáról ír. Az olcsó dollárra és a puhuló beutazási szabályokra építve próbálja az USA elcsábítani a turistákat. Egy amerikai elemzésből kiderül, tavaly a legtöbben Lengyelországból utaztak az Egyesült Államokba. Magyarországról tavaly 40,5 ezren utaztak ki, ám idén a repülőjegy-foglalások és kiadott vízumok száma szerint is 10 százalék feletti növekedés várható.

A Világgazdaság a hanyatló olasz idegenforgalomról közöl összeállítást. A hírek a szeméthegyekről, az elhasználódó infrastruktúráról, a pancsolt borokról és vegyszeres élelmiszerekről oda vezettek, hogy a főbb idegenforgalmi régiókban 20-30 százalékkal kevesebb foglalást regisztráltak az idei turisztikai idény elején. Olaszországban a turisztikai szektor a 160 milliárd eurós éves forgalmával a gazdaság egyik pillérét adja.

A penzcentrum.hu arról ír, hogyan csökkenthetőek a rezsiköltségek a növekvő energiaárak mellett. Az energiaárak emelkedése és a környezetvédelmi törekvések egyre inkább tudatosságra ösztönző hatással vannak a pazarló lakossági energiafelhasználás terén. A magánszemélyeket általában az foglalkoztatja, hogy milyen mélyen kell a pénztárcába nyúlni a rezsiköltségek kifizetésekor. Az autók esetében a fogyasztási adatok, az ingatlanoknál az üzemeltetési költségek - elsősorban a fűtésszámla összege - a mérvadó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

A nemzetközileg ismert jogászprofesszor, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke lesz a következő államfő. Megvan a parlamenti titkos szavazás eredménye is. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson, az eredmény kihirdetésekor a Mi Hazánk képviselői sem voltak jelen a teremben. A titkos szavazáson a 199 képviselőből 140 igen voks volt (minden bizonnyal a tiszás képviselők), 6 nem (minden bizonnyal a mi hazánkosok), 53-an nem vettek részt a voksoláson.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×