Infostart.hu
eur:
365.12
usd:
316.91
bux:
146563.2
2026. augusztus 7. péntek Ibolya

A szakszervezeteknek nem tetszik a konvergenciaprogram

Nem támogatják a szakszervezetek a hónap végén Brüsszelnek benyújtandó aktualizált konvergencia programot - mondta el a munkavállalói oldal szóvivője az Országos Érdekegyeztető Tanács ülése után.

Borsik János az InfoRádióban emlékeztetett: a hat országos konföderáció már a konvergenciaprogram korábbi változatát sem fogata el. Úgy vélte: a kabinet által szerdán elfogadott tervezet súlyosan megterheli a bérből és fizetésből élőket. Kifogásolta azt is, hogy nincs a kormánynak jövőképe az adókkal kapcsolatos változásokkal összefüggésben.

Borsik János szólt arról is, hogy a szakszervezetek kritikusak a kormány Út a munkához programjával szemben is, mert az nem ösztönzi az egyébként folyamatosan csökkenő foglalkoztatottság növekedését.

Korábban Antalffy Gábor, a munkáltatói oldal szóvivője a konvergencia programról készített jelentéssel összefüggésben azt kifogásolta, hogy az az adó és járulék bevételek emeléséről beszél, miközben a kormány a szociális partnerekkel a tételek csökkentéséről egyeztet.

Kovács Álmos, a Pénzügyminisztérium szakállamtitkára azt mondta: a korábbi adó- és járulékcsökkentési tervek finanszírozásához nem maradt elegendő pénz a magasabb kamat és hozamszint, illetve a MÁV többletigényei miatt.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Köszönjük, Magyarország! – Magyar Péter jó hírrel jelentkezett

Köszönjük, Magyarország! – Magyar Péter jó hírrel jelentkezett

Péntektől fellélegezhetünk, de komoly tanulságokat kell levonni.

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
Elbizonytalanodtak a befektetők, nyomás alá kerültek a tőzsdék

Elbizonytalanodtak a befektetők, nyomás alá kerültek a tőzsdék

Jó hangulatban indult a nap az európai tőzsdéken, a Stoxx 600 új történelmi csúcsra emelkedett, miután a kedvező vállalati gyorsjelentések és az amerikai–iráni megállapodással kapcsolatos remények javították a befektetői hangulatot. A kép ugyanakkor nem mindenhol volt ilyen kedvező: Ázsiában komoly eladói nyomás alá kerültek a technológiai részvények. Délutánra megjött a bizonytalanság, a magyar tőzsdét beütötték a nap végén, és az amerikai indexek is csökkenéssel zártak. A befektetők továbbra is kiemelten figyelik az iráni híreket, este meg is ugrott az olajár, miután egy új iráni tervezet látott napvilágot a Hormuzi-szorosról, és a holnapi amerikai munkaerőpiaci adat előtt is kivárnak, ami a Feddel kapcsolatos várakozásokat befolyásolhatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×