Infostart.hu
eur:
364.61
usd:
313.07
bux:
149811.59
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

A gyermekek 40 százaléka passzív dohányos

Magyarországon a 16 éves kor alatti gyermekek 40 százaléka passzív dohányos, szüleik káros szokásainak következtében - állapítja meg az Országos Tisztifőorvosi Hivatal vizsgálata.

A helyettes országos tiszti főorvos az InfoRádiónak elmondta: rengeteg a dohányos fiatalkorú is, ezért Magyarországon az elsők között indul el az Európai Unió új programja, "Füstmentes osztályokért" elnevezéssel.

Molnár Kornélia az InfoRádióban elmondta: Magyarországon évente 28 ezer ember veszíti életét a dohányzás miatt kialakult betegségek következtében. További 2800 ember halálát pedig a passzív dohányzás okozza.

A passzív dohányzás először légzőszervi tüneteket okozhat, majd a tüdő károsodásához vezethet. Emellett allergiás reakciók is kialakulhatnak és a passzív dohányosoknak általában rendszeresen fáj a fejük.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megvan a jelölt az NVVH élére, és egy pályázatot eredménytelennek nyilvánítottak
Bizottsági döntés

Megvan a jelölt az NVVH élére, és egy pályázatot eredménytelennek nyilvánítottak

Az Országgyűlés igazságügyi és alkotmányügyi bizottsága Unger Anna Rózát jelöli a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) elnökének. A bizottság csütörtöki ülésén arról is döntött, hogy nyomozati elnökhelyettesnek Tasnádi Katalint jelöli, a közpénzügyi elnökhelyettesi posztra kiírt pályázatot azonban a meghallgatások után eredménytelennek nyilvánította.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×