Infostart.hu
eur:
377.65
usd:
323.92
bux:
0
2026. április 9. csütörtök Erhard

Szigorúbb költségvetést akar az MDF

Az MDF nem fogadja majd el a költségvetést - közölte a párt frakcióvezetője azt követően, hogy a parlamenti képviselőcsoport Balatonföldváron kétnapos megbeszélésen készült fel az őszi ülésszakra.

Herényi Károly azt mondta: az MDF olyan költségvetést szeretne, amely nagyobb hangsúlyt fektet a kiadások szigorúbb szabályozására, és takarékosabbá, ellenőrizhetőbbé teszi a kiadásokat.

A frakcióvezető az InfoRádiónak nyilatkozva félreértésnek nevezte, azt a néhány héttel ezelőtti megjegyzését, hogy ha az MDF adójavaslatai megvalósulnak, akkor előfordulhat, hogy a párt megszavazza a 2008-as költségvetést. Hozzátette: ő akkor, az adótörvényekről, és nem a költségvetésről beszélt.

A politikus most arról beszélt, hogy az MDF szeretné egyszerűsíteni az adórendszert, a magyarországi ugyanis a legbonyolultabb és a legdrágább szisztéma.

Herényi Károly közölte: pártja ősszel újra felveti majd az örökösödési illeték eltörlését is.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor: Európa nehezen érti meg a Trump-féle amerikai logikát az iráni konfliktusban

Az amerikai elnök az elmúlt napokban egyszerre próbált retorikai nyomást helyezni az iráni rezsimre és közben megnyugtatni az amerikai piacokat. Az európai vezetőknek ugyanakkor még nem sikerült kiismerniük a Trump-féle amerikai adminisztrációt – erről beszélt az InfoRádióban Csizmazia Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa.
inforadio
ARÉNA
2026.04.09. csütörtök, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
Példátlan katonai akció ukrán részről, J. D. Vance Budapestről üzent Zelenszkijnek és Putyinnak – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Példátlan katonai akció ukrán részről, J. D. Vance Budapestről üzent Zelenszkijnek és Putyinnak – Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az ukrán haderő tavaly brit drónokat használt egy, az oroszok által ellenőrzött Dnyipro-híd megsemmisítésére Herszonban. Az eredetileg lehetetlennek vélt művelet a legelső eset volt a hadtörténelemben ukrán tisztek szerint, amikor harci körülmények között, egy drónok vezette akció keretében robbantottak fel hidat - írja a brit Telegraph. A Budapestet tegnap késő éjjel elhagyó J. D. Vance amerikai alelnök csütörtökön kijelentette: Ukrajna és Oroszország számára sem éri meg, hogy "néhány négyzetkilométeren alkudozzanak", és emiatt folytatódjon a háború. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×