Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 15. vasárnap Kristóf

Gyerekek és szülők tüntettek a mátraszőlősi bezárt iskola előtt

Gyerekek és szülők tüntettek a Nógrád megyei Mátraszőlős bezárt iskolája előtt szerda délelőtt. A döntés következtében mintegy negyven, többségében roma tanuló nem tudta megkezdeni tanulmányait.

A mátraszőlősi önkormányzat négy nappal a tanévkezdés előtt döntött az intézmény megszüntetéséről, és mintegy negyven, döntő többségében roma tanuló nem kezdte meg tanulmányait.

Az iskolabezárás ellen tiltakozók hétfőn is kivonultak az iskolához, de akkor az engedély nélküli megmozdulást a rendőrség feloszlatta.

A helyszínen lévő pedagógusok arra próbálták rávenni a hideg, esős időben a szülőket, hogy vigyék haza a gyerekeket, nehogy megbetegedjenek.

Szandai László, a Nógrád Megyei Közigazgatási Hivatal vezetője korábban azt közölte: mivel az iskolában nemzeti etnikai kisebbségi nevelés is folyt, a fenntartónak az intézmény megszüntetéséhez be kellett volna szereznie a helyi kisebbségi önkormányzat egyetértését, ezt azonban a testület nem adta meg.

A hivatal szeptemberig 7-ig adott határidőt a jogszabálysértés megszüntetésére. Kállai Ernő kisebbségi ombudsman kedden azonnali vizsgálatot rendelt el az ügyben.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: ebben a felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének!
március 15.

Orbán Viktor: ebben a felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének!

„Mi itt vagyunk, akkor is, ha az égből százszámra potyognak a brüsszeli ejtőernyősök, majd összegyűjtjük őket. Magyarország egy ezeréves állam, nem nekik való vidék” – a Kossuth téri állami megemlékezésen mondott beszédet a miniszterelnök a Békemenetről érkezett sokaság előtt. Azt is mondta, biztosan tudja: ukrán földre fognak lépni a nyugati katonák, „ez az, amitől meg kell védeni magunkat, ilyen körülmények között is vállalom, hogy megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének”. Szerinte április 12. választása: „én vagy Zelenszkij”.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Teljesen megbénult az olajexport, miután egy iráni dróntámadás következtében lángok csaptak fel az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb olajkikötőjében, a Fudzsaira terminálon. Amerikában a benzinárak 23%-ot ugrottak a közel-keleti háború kezdete óta. A bagdadi amerikai nagykövetséget is dróntámadás érte, az épületet két kamikaze-drón találta el, sérültekről egyelőre nincs hír. Donald Trump nem hajlandó békét kötni, amíg Irán fel nem adja nukleáris törekvéseit, az amerikai elnök emellett azt is belengette, hogy az első számú iráni vezető talán már nincs is életben. Percről perce követjük az iráni háború eseményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×